Sukces sokólskich kolarzy na Mistrzostwach Polski w Raszkowie

Dwa medale Mistrzostw Polski powędrowały do zawodników ze Szkółki Kolarskiej w Sokółce. To jeden z największych sukcesów sokólskiego kolarstwa ostatnich lat. Do kompletu brązowy medal dołożył Dawid Żygieło, który rywalizował w równoległym wyścigu o ogólnopolskiej randze.
W wielkopolskim Raszkowie zorganizowano w zeszły weekend Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich oraz ogólnopolski wyścig pod hasłem „Szukamy następców olimpijczyków”. Młodzi sportowcy rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.
To właśnie wyścig ze startu wspólnego przyniósł laury zawodnikom z Sokółki. Po brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski Szkółek Kolarskich 2018 w klasach VI sięgnął Piotr Struczewski i tym samym potwierdził swoją przynależność do polskiej czołówki młodych kolarzy, bowiem rok temu również udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium podczas krajowego czempionatu. Nikola Gliniecka w klasach IV wywalczyła srebrny medal i została I wicemistrzynią Polski Szkółek Kolarskich 2018. Trzeba podkreślić, że to nie pierwszy ogólnopolski sukces tej utalentowanej zawodniczki.
Wysoko, bo na 7. miejscu w kategorii klas IV, uplasował się Jan Kaźmierowski. Startowali również: Kacper Trochim (56. miejsce w klasach V), Jakub Radziwonowski (21. miejsce w klasach VI).
Dzień wcześniej, w sobotę, rozegrano jazdę indywidualną na czas. O podium otarła się Nikola Gliniecka, która musiała zadowolić się „jedynie” czwartym miejscem. Ósmy był Kacper Trochim, trzynasty – Piotr Struczewski, trzydziesty – Jakub Radziwonowski, a Jan Kaźmierowski wywalczył siódme miejsce.
Równolegle z Mistrzostwami Polski rozegrano wyścigi w ramach ogólnopolskich zawodów pod hasłem „Szukamy następców olimpijczyków”. W kategorii młodzik najlepiej zaprezentował się Dawid Żygieło, który wywalczył brązowy medal. W wyścigu tym startowali również Radosław Struczewski (17. miejsce) i Sebastian Sawoń (19. miejsce).
Łącznie podczas dwóch dni zawodów wystartowało niespełna 500 zawodników z całej Polski.
Szkółka Kolarska w Sokółce funkcjonuje pod patronatem i dzięki dofinansowaniu burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz sponsorów. Sportowców szkoli Piotr Kirpsza. Sokólskich kolarzy wspiera powiat sokólski na czele ze starostą sokólskim Piotrem Rećko oraz firmy Rekin, Metal-Fach, Biasona, Kaweta, Genes, Geo Inwest Łukasz Moździerski, Karczma pod Sokołem, Celsium, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Lider – warsztat rowerowy.
Teraz na sokółczan czekają Mistrzostwa Polski MTB w Kwidzynie we wrześniu oraz Mistrzostwa Polski na torze w Pruszkowie w grudniu.

Mariusz Bykowski/SKK Sokół

Zdjęcia Piuotr Kirpsza – SKK Sokół

image_printDrukuj
Tagged , , , , .