Otwarcie wyremontowanego Posterunku Policji w Suchowoli

Po około rocznej przerwie mieszkańcy Suchowoli mogą znów cieszyć się nowo otwartym i wyremontowanym Posterunkiem Policji w Suchowoli. Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku odbyło się 9.07.2018r przy ul. 3 Maja w Suchowoli . W uroczystości udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Powiatowy Policji w Sokółce Krzysztof Mróz oraz przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych. Oprawę muzyczną całemu wydarzeniu zapewnili uczniowie z Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół w Suchowoli. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Sekretarzowi Stanu w MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez dowódcę uroczystości komisarza Mariusza Wilińskiego. W swoim przemówieniu inaugurującym uroczystość wiceminister podkreślił:

„ Zależało nam na tym, żeby do Suchowoli wrócił posterunek, żeby nie trzeba było dojeżdżać do tej miejscowości z innych miejsc, z jakiegoś odległego komisariatu.”

Ważnym elementem uroczystości było poświęcenie nowo otwartego Posterunku przez księdza Stanisława Gnidziejko , proboszcza parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Uroczystość zakończyła się defiladą w której udział wzięły: poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Kompania Honorowa wystawiona przez Oddziały Prewencji Policji w Białymstoku. Koszty modernizacji i oddania do użytku posterunku zostały pokryte ze środków Komendy Głównej Policji w ramach programu modernizacji Policji na lata 2017-2020 oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu operacyjnego infrastruktury i środowiska na lata 2014-2020. Posterunek Policji w Suchowoli obejmuje swym zasięgiem miasto i gminę Suchowola.

Referat Promocji

A. Czaplejewicz

Wydrukuj