Dożynki gminne w Kuźnicy

Gminne święto plonów w Kuźnicy odbyło się 9 września. Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego nabożeństwa w cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy a następnie dziękczynnej mszy świętej koncelebrowanej w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy, którą zakończyła procesja z wieńcami na kuźnicki stadion sportowy. Tam, nawiązując do starego obyczaju, po krótkiej modlitwie ekumenicznej odmówionej przez ks. proboszcza Sylwestra Szyluka oraz ks. prot. Jarosław Grygiewicz, zebrani podzielili się chlebem.  Imprezę oficjalnie otworzył wójt gminy Kuźnica, Paweł Mikłasz. Po obradach komisji, rozstrzygnięto również konkurs „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2018”. Pierwsze miejsce zajął wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Nowodziel, pozostałe zajęły ex aequo drugie miejsce.
Na tegoroczne dożynki przygotowano wiele atrakcji. Podczas części artystycznej, na scenie swój program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, przedszkolaki z Przedszkola w Kuźnicy, dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy. O muzyczną oprawę imprezy zadbali zaproszeni przez organizatorów artyści, m.in Adam ORION Puciłowski, zespół Taka Paka, zespół Bayera oraz gwiazda wieczoru zespół Exaited. Pokazy swoich umiejętności zaprezentował także duet Black and White, który także wykonał animacje z udziałem publiczności. Grupa Falco zaprezentowała motoparalotniowe Pokazy Slalomowe.
Przygotowano także wiele atrakcji dla dzieci: dmuchańce, trampoliny, stoisko do malowania twarzy. Gry i zabawy poprowadzili profesjonalni animatorzy. Zaprezentowano także makietę 3D Kuźnicy wykonaną w ramach  projektu pt. „Wszystko zaczyna się w Bibliotece”.
Na zakończenie dożynek odbyła się dyskoteka „pod chmurką” z DJ Markiem Moniuszko.

Imprezę dofinansował Powiat Sokólski.

image_printDrukuj