XXI Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. „FORTE” S.A.

Dnia 25-26 sierpnia nad Jeziorem Wigry – w porcie Bryzgiel – odbyły się XXI Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. „FORTE” S.A połączone z 35 leciem Klubu Żeglarskiego „KAMENA” . Głównym organizatorem imprezy był Klub Żeglarski „KAMENA” oraz Fabryka Mebli „FORTE” S.A. Żeglarze licznie zawitali do zaprzyjaźnionego portu – ponad 100 osób. Załogi zjechały się z wielu zakątków Polski. W porcie można było zaobserwować las masztów – piękny to był widok.

Regaty zostały rozegrane w trzech klasach: Omega Standard (16 jachtów), Mikro (5 jachtów) i Jachty Kabinowe (10 jachtów). Nasz klub reprezentowały 3 załogi.

W sobotę siła wiatru od 1, w porywach nawet do 5 w skali Beauforta. Opady deszczu towarzyszyły żeglarzom przez większość biegów Bardzo zacięta walka do ostatniego wyścigu. W sobotę wykorzystując dobre warunki wiatrowe rozegrano 4 wyścigi. O godzinie 18 odbyły się koncerty szantowe połączony z ogniskiem żeglarskim. Śpiew i zabawa do białego rana, lecz nie można było zapominać że rano trzeba ruszyć do dalszej walki.

W niedzielę został rozegrany 1 wyścig. Wiatr słabszy niż w dniu poprzednim. Tym razem deszcz oszczędził żeglarzy.
Wyniki przedstawiają się następująco:
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 5
„Czarna Perła” – Piotr Kułak, Jarosław Kułak, Ryszard Bronowicz – miejsce 12
„Elm@” – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz– miejsce 8

Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Wystartowało 12 zawodników.
Wojciech Dziurdź – 6 miejsce.
Piotr Kułak – 11 miejsce.

Na koniec imprezy nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy serdecznie za gościnę dla Przyjaciół z Klubu Żeglarskiego „KAMENA”!

AHOJ!
Klub Żeglarski „ŻAGIEL” Sokółka

image_printDrukuj