XXIII Powiatowy bieg przełajowy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

XXIII Powiatowy bieg przełajowy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko

W dniu 30 października 2018 r. w Szudziałowie na trasach przełajowych w Lasku Słojańskim rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych za rok szkolny 20018/2019. Organizatorami biegów byli: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Wójt Gminy Szudziałowo,Szkoła Podstawowa w Szudziałowie, UKS Sudovia Szudziałowo,Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.Warunki pogodowe były bardzo dobre, temperatura w okolicy 14 stopni. Prowadzona była punktacja drużynowa, według punktacji z kalendarza imprez sportowych SZS. Przygotowaniem tras, oraz organizacją startu i mety zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie Pan Przemysław Kiedysz i Pan Krzysztof Bach. Spikerem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego z Kuźnicy Pan Edward Pawłowski. Zawody uroczyście otworzył Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Sekretarz Gminy Szudziałowo Pani Aneta Maliszewska. Następnie wszyscy uczestnicy zawodów odśpiewali Hymn Państwowy. Biuro zawodów prowadziły uczennice naszej szkoły. Przy ognisku można było się ogrzać i upiec kiełbaskę oraz poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez pracowników Starostwa Powiatowego w Sokółce. Nad bezpieczeństwem na trasach czuwali uczniowie starszych klas gimnazjum oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Sokółce. Sędzią głównym był nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Bach. Zabezpieczeniem logistycznym oraz pomoc przy przygotowaniu imprezy zajęli się pracownicy jednostki ZGK w Szudziałowie. Medale, nagrody oraz dyplomy do 6 miejsca ufundowali organizatorzy zawodów. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników oraz informujemy, iż półfinał wojewódzki odbędzie się 30 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Augustowie w Lasku Borki. Awans do półfinału wywalczyli/ły sobie zawodnicy/czki, którzy zajęli do 6 miejsca w każdym biegu oraz 3 pierwsze szkoły w klasyfikacji drużynowej.
Jednocześnie organizatorzy zawodów serdecznie dziękują sponsorom : Piekarni PSS Jaskółka w Sokółce oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Janusza Korczaka w Sokółce za ufundowanie bigosu , pieczywa i słodkich wypieków dla uczestników zawodów.

opr.Krzysztof Bach
Zdjęcia – Maciej Białobłocki
Referat Promocji

 

Wydrukuj