Walne Zebranie Sekcji Hodowców Koni Sokólskich

Współpracujemy z zarządem, staramy się, żebyście znaleźli tu swój kąt, swoje miejsce gdzie możecie się ze sobą spotkać i porozmawiać– tymi słowami powitała hodowców koni Dyrektor ZS CKR Sylwia Anna Sadłowska.

Wojewódzki Związek Hodowców Koni z Białegostoku oraz Sekcja Hodowców Koni Sokólskich spotkali się wczoraj w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie na Walnym Zebraniu Hodowców Koni Sokólskich. W trakcie zebrania została przedstawiona działalność Sekcji w 2017/2018 roku oraz przedstawiona aktualna sytuacja w hodowli koni sokólskich na terenie Województwa Podlaskiego.

Zawsze starałam się pomóc hodowcom.  Zgłaszajcie się do nas, jeśli będziecie mieli jakieś problemy, postulaty. Będziemy zawsze dla was otwarci – mówiła Bożena Jelska-Jaroś wicestarosta Powiatu Sokólskiego.

W trakcie zebrania pani Grażyna Polak – Krajowy koordynator ds. Ochrony Zasobów Genetycznych Koni wygłosiła wykład  na którym poruszyła między innymi temat pozyskiwania mleka od klaczy – przemysłu z nim związanego i szansie rozwoju dla rolnictwa.

Cieszę się, że w tak trudnych czasach jest was tak wielu. To jest dla nas wszystkich budujące i ważne[…] Uważamy, ze musimy was wspierać, jesteście unikatowi na skalę Polski. Gratuluję państwu i dziękuje, że podejmujecie ten trud hodowli – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Piotr Białomyzy
Referat Promocji

image_printDrukuj