Za nami IV Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”

Dziś w Kinie „Sokół” w Sokółce odbyła się IV Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”. Była ona okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2018r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym.Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Burmistrz Sokółki, którzy byli również fundatorami nagród dla wspaniałych wolontariuszy. Wręczenie nagród i wyróżnień poprzedziła prezentacja projektów wolontariackich.

Nagrodzeni :

Wolontariat indywidualny : I nagroda Pan Łukasz Tochwin Wyróżnienie: Pani Ewelina Bandzińska i grupa „Skrawek Nieba”.

Wolontariat grupowy: – szkoły ponadpodstawowe: I miejsce wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce Wyróżnienie: wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce

-szkoły podstawowe: I miejsce wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Sokółce Wyróżnienie:wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych -przedszkola: I miejsce wolontariusze z Przedszkola nr. 5 w Sokółce.                       

Wyróżnienie: wolontariusze z Przedszkola nr.1, nr.2 i nr.3 w Sokółce.

Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru, wzbogaca nie tylko te osoby, którym się pomaga, ale także te, które pomagają.Uczy życia wśród ludzi i dla ludzi.

Gratulujemy wolontariuszom i ich opiekunom.

Oprac.A.Sielewicz

image_printDrukuj