Dzień Krwiodawstwa w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce

W Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbył się dzień oddawania krwi realizowany w ramach projektu ‘’krew z krwi’’. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady ‘’Zwolnieni z teorii’’

Projekt ‘’krew z krwi’’ jest skierowany do osób, które ukończyły lub wkrótce ukończą 18 lat. Projekt ma za zadanie uświadomić młode, jak i starsze pokolenie z naszego społeczeństwa, o tym jak ważna jest idea oddawania krwi oraz przeszczepu narządów. Projekt składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie są organizowane lekcje, które poprowadzi ratownik medyczny. Będą one dotyczyć oddawania krwi, a także mniej znanego dawstwa narządów. Na tych prelekcjach młode osoby dowiedzą się jakie korzyści dla innych osób przynoszą przeszczepy narządów. Drugi etap to finał- czyli dzień krwiodawstwa, w trakcie niego można było oddać krew oraz dowiedzieć się o zapisach do rejestru dawców‘’Krew z krwi’’ oznacza, że nasza ofiarowana krew jest szansą na przeżycie dla innych.

W Sokólskim ‘’Rolniku’’ organizatorami projektu były uczennice z klasy IITE- Kinga Zajkowska, Anna Bogdan, Magdalena Gardziejczuk. Uczniowie i nauczyciele chętnie wzięli udział w tej inicjatywie. Wśród nich znalazło się wielu chętnych którzy zdecydowali się zostać dawcami krwi. Akcja poboru przeprowadzana jest przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Klaudia Galej

Wydrukuj