Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w SOSW

W tym roku 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszym Ośrodku postanowiliśmy uczcić uroczystym apelem. Zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Celem apelu było upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z ASD. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie oraz kadra ubrała się na kolor niebieski, nie zabrakło także błękitnych balonów i wystroju szkoły w kolorze niebieskim.

Ważnym elementem tego dnia było rozstrzygnięcie ogłoszonego w marcu – Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Jestem Świadomy Autyzmu”, który został objęty honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Na konkurs wpłynęło 47 prac plastycznych przedszkolaków oraz uczniów z terenu miasta Sokółki.

Jury w składzie: przewodnicząca p.dyrektor Elżbieta Szomko, członkinie p. Marta Kawrygo- Leonowicz, p.Oliwia Burdyńska- Bilmin – wyłoniła zwycięzców konkursu w trzech kategoriach – przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum oraz szkoła ponadpodstawowa. Zwycięzcy konkursu zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami.

Wernisaż prac plastycznych w naszym Ośrodku potrwa jeszcze do 5 kwietnia. Natomiast w dniach 08- 12.04.2019r. prace będzie można oglądać podczas wystawy w budynku  Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na wystawy prac.

organizatorzy:

Oliwia Burdyńska – Bilmin

Grażyna Tymoszuk

Marta Kawrygo- Leonowicz

image_printDrukuj