Konkurs Hotelarsko-Turystyczny ,,Młody Hotelarz” w ZSR w Sokółce

7 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce odbył się III Powiatowy Konkurs Hotelarsko- Turystyczny Młody Hotelarz.  Konkurs miał na celu popularyzację kształcenia zawodowego, zainteresowanie młodzieży branżą hotelarską oraz ukazanie atrakcyjności turystycznej powiatu sokólskiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół powiatu sokólskiego: Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce. Uczniowie zmagali się z zadaniami w trzyosobowych grupach.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap składał się z trzech zadań konkursowych: dekoracyjne składanie serwet, ścielenie łóżka na czas oraz nakrywanie i dekorowanie stołu do konsumpcji. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego atrakcji turystycznych powiatu sokólskiego.

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce – Zuzanna Bałakier, Justyna Biziuk i Emilia Sańko. Uczestniczki otrzymały nagrody w postaci voucherów na deser w Restauracji Verde w Sokółce, sprzęt elektroniczny (słuchawki Sony) oraz artykuły piśmiennicze.

II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce – Kinga Puszko, Beata Saniukiewicz oraz Patrycja Szyszko otrzymując w nagrodę voucher na pizzę w pizzerii Peperoni w Sokółce, sprzęt elektroniczny (power bank) oraz artykuły piśmiennicze.

III miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach w składzie Agata Łapicz, Aleksandra Dulewicz i Błażej Łapicz. Za swoje osiągnięcia uczestnikom zostały wręczone vouchery naleśniki w Restauracji Serce Polski Dom Rodzinny w Sokółce, sprzęt elektroniczny (pendrive) oraz artykuły piśmiennicze.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie w postaci bonów na porcję lodów w kawiarni „Stara Szkoła” w Sokółce oraz artykuły piśmiennicze. Opiekun zwycięskiej drużyny otrzymał,  w ramach podziękowania za przygotowanie uczniów, upominek w postaci zestawu herbat. Pozostali opiekunowie za wsparcie i przygotowanie uczniów otrzymali bony na deser lodowy w kawiarni Stara Szkoła w Sokółce.

Nagrody zostały ufundowanie przez Starostwo Powiatowe w Sokółce, Restaurację Verde w Sokółce, Pizzerię Peperoni w Sokółce oraz Restaurację Serce Polski Dom Rodzinny w Sokółce

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Organizatorzy: Zespół Szkół Rolniczych im. mjr H. Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce- nauczyciele przedmiotów zawodowych Renata Sudorowska, Anna Giedzicz, Joanna Pac i Dorota Gudalewska.

 

tekst: ZSR w Sokółce

Zdjęcia: Tadeusz Otoka

 

 

image_printDrukuj