Ruszyły kursy specjalistyczne w ramach projektu pn. „KOMPETENTNI I WYKWALIFIKOWANI”

Ostatniego dnia maja gościliśmy w sokólskim ZDZ OKZ na pierwszych zajęciach  praktycznych kursu magazyniera z obsługą wózków jezdniowych, w którym uczestniczą uczniowie z ZSZ w Sokółce, ZSR w Sokółce oraz z ZS w Suchowoli.

Paweł Falkowski, prowadzący
Dziś odbywają się zajęcia praktyczne, na czym polegają?
Na dzisiejszych zajęciach uczymy się ustawiania pustego ładunku – palet. W międzyczasie, ćwiczymy praktyczne zastosowanie wózka, uczymy się w jaki sposób należy się na nim zachować, jego ogólnej obsługi, poczynając od poprawnego wsiadania i wysiadania. Uczymy się też omijania przeszkód, prawidłowego parkowania wózka po zakończonej pracy.
    Jakie rzeczy sprawiają kursantom najwięcej trudności?
Na samym początku kursanci często zapominają o obowiązku zaciągania hamulca ręcznego, następnie oglądania się za siebie. Takie teoretycznie najprostsze czynności, jak wysiadanie, ze względu na to że drzwi w wózku otwierają się w druga stronę, na początku sprawiają najwięcej trudności.

    Co Pan sądzi o projekcie?
Projekt, jak wiadomo, jest skierowany do osób młodych. Młodzież jest przyszłością. Każde zdobyte doświadczenie, czy kwalifikacje mogą się przydać w życiu młodego człowieka. Są to ludzie młodzi, pojętni, wiec kurs idzie bardzo sprawnie.

Kursant Kacper
Skąd się dowiedziałeś o projekcie?
O projekcie poinformowała nas szkoła. Dobrze jest mieć jakiś start, a takie kusy mogą nam pomóc i przydać się w przyszłości.

 Jak wrażenia z zajęć?
Bardzo pozytywne. Początki kursu, jak i myślę, zakończenie będą bardzo satysfakcjonujące, ponieważ zajęcia prowadzone są przez bardzo dobrego i cierpliwego instruktora.

Kursant Damian
    Dlaczego akurat wybrałeś kurs na wózki widłowe?
Do wyboru było kilka kursów. Decydowałem się akurat na ten, bo myślę, że może mi się przydać w przyszłości. W dzisiejszych czasach warto posiadać rożne umiejętności i kwalifikacje.

Materiał: A. Sielewicz

image_printDrukuj