Kurs Dekoratorski w ramach proj. „Kompetentni i wykwalifikowani”

Agnieszka z sokólskiego „Rolnika” oraz Martyna, Małgosia, Marta i Wiktoria z Technikum Handlowego w Suchowoli rozpoczęły Kurs Dekoratorski i aranżacji wnętrz, witryn sklepów, kawiarni, restauracji i innych lokali użytkowych w ramach proj. „Kompetentni i wykwalifikowani”.

O to, czego dotyczą warsztaty – zapytaliśmy prowadzącą panią Monikę, która ma własną pracownię florystyczno-dekoratorską i na co dzień zajmuje się florystyką.

„Podczas warsztatów będziemy poruszać tematy aranżacji i dekoracji wnętrz. Będziemy robiły dodatki w różnym stylu. Wspólnie będziemy wybierać rodzaje dekoracji. Będziemy także ozdabiać doniczki. Będziemy rozmawiały o tym: co pasuje do siebie, a co nie, jak w prosty, tani sposób można coś udekorować na własny użytek lub dla klienta. Dekoratorstwo będzie dotyczyło wystroju i aranżacji wnętrz mieszkalnych, ale też witryn sklepowych, klubów, kawiarni, wnętrz hotelowych. Poruszymy też temat – jak ulokować produkt aby lepiej się sprzedawał.

Według Pani takie kursy mogą być przydatne młodzieży?
Myślę, że tak ponieważ rozwijają wyobraźnię, pozwalają poznać pewne techniki i zasady np. doboru kolorów czy łączenia materiałów, faktur ze sobą.

Czy ma Pani już plan na te 6 spotkań?
Oczywiście, będzie trochę teorii i trochę praktyki, postaramy połączyć się jedno z drugim. Na kolejnych zajęciach będziemy planować wystrój witryny sklepowej. Każda z dziewczyn dostanie zadanie z innej dziedziny handlowej (buty, torebki, sukienki…) Zaczniemy wspólnie, a później każda będzie starała się narysować i zaprojektować jak przedstawić dany model produktu żeby zwrócił uwagę klienta i żeby lepiej się sprzedawał.

Dziewczęta, czy ten kurs jest uzupełnieniem wiedzy, którą zdobywacie w szkole?
Marta: Tak, bo jesteśmy z technikum handlowego i jeśli będziemy chciały otworzyć swoją działalność, to wiedza i umiejętności zdobyte na kursie ułatwią nam to. Pomogą np. w zagospodarowaniu przestrzeni.

Są wakacje, mogłyście jeszcze korzystać z wolnego czasu, dlaczego decydowałyście się na kurs?
Ciekawość, chęć rozwoju, możliwość spróbowania czegoś nowego… może to się kiedyś w życiu przyda.

P.A. Zalewska

Powiat Sokólski realizuje projekt pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki – poza ZIT BOF. Całkowita wartość projektu wynosi 1 006 375 zł, z czego 956 056,25 zł pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie  od 1.09.2017 r. do 31.12.2019 r.