Spotkanie prasowe w PKS Nova

Siedem nowych linii autobusowych zostanie uruchomionych na terenie powiatu sokólskiego. Dzisiaj, w siedzibiePKS Nova odbyło się spotkanie prasowe, w którym wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Białomyzy oraz Prezes PKS Nova Andrzej Mioduszewski.
Jako powiat Sokólski pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym, uruchomiliśmy siedem nowych tras przewozowych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dofinansowanie z budżetu państwa, ale również współpraca z Urzędem Marszałkowskim i PKS Nova – mówił w czasie spotkania Starosta Sokólski Piotr Rećko, który dziękował Panu Marszałkowi Województwa Podlaskiego Arturowi Kosickiemu i Prezesowi PKS Nova Andrzejowi Mioduszewskiemu.
Nowe linie autobusowe na terenie powiatu sokólskiego zostaną uruchomione od 1.10 2019 r.:
1) Sokółka – Wołyńce przez: Zadworzany, Kuźnicę,
2) Sokółka – Korycin przez: Bogusze, Janów,
3) Sokółka – Wołyńce przez: Malawicze Górne, Kuźnicę,
4) Sokółka – Sokółka przez: Drahle, Minkowce,
5) Sokółka – Szaciły przez: Szudziałowo, Kruszyniany,
6) Sokółka – Dąbrowa Białostocka przez: Trzciankę, Sidrę,
7) Sokółka – Dąbrowa Białostocka przez: Janów, Suchowolę.
To było dla nas duże wyzwanie logistyczne, ale dzięki współpracy udało się nam to wszystko zrobić i już te trasy zostaną niedługo uruchomione i będą funkcjonować. Mam nadzieję, że sprostamy temu zadaniu i będziemy działać dla dobra naszych mieszkańców – zapewniał w czasie spotkania Prezes PKS Nova Andrzej Mioduszewski.
Przewozy realizowane przez należącą do samorządu województwa spółkę PKS Nova będą dużym ułatwieniem dla uczniów oraz osób starszych.
Chcemy likwidować te „białe plamy” na mapie. Jest dla nas bardzo istotne, by każdy mieszkaniec województwa mógł ze swego miejsca zamieszkania dojechać do większych aglomeracji – podsumował w trakcie konferencji Marszałek Artur Kosicki.
Porozumienie pomiędzy PKS Nova i Powiatem Sokólskim zakłada funkcjonowanie nowych linii do 31 grudnia 2019 r., ale każda ze stron pragnie kontynuować współpracę w przyszłym roku.
P.B.
Referat Promocji

image_printDrukuj