Teolin – Taki jubileusz zdarza się tylko raz na 100 lat

Dożyć stu lat chciałby chyba każdy. Jakie się wtedy ma doświadczenie życiowe, ile wspomnień mieści się w głowie. Jak wiele rzeczy się w życiu widziało. Izydor Kondracki z Teolina urodził się właśnie 100 lat temu. Nasz Jubilat przeżył cały wiek polskiej historii, był świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jego długie życie jest skarbnicą wiedzy dla kilku pokoleń Polaków. Mieszkaniec gminy Janów urodził się w 1919 roku i skończył 100 lat. Setne urodziny zgromadziły nie tylko jego rodzinę. Wśród gości była Wicestarosta Bożena Jelska – Jaroś, która w imieniu własnym oraz Starosty Sokólskiego Piotra Rećko złożyła najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata. Stulatka odwiedził również wraz ze swoimi pracownikami Wójt Janowa Jerzy Pogorzelski życząc wszelkiej życiowej pomyślności, aby każda chwila była dla Jubilata źródłem szczęścia i upływała w zdrowiu oraz spokoju i razem z rodziną wspólnie odśpiewano dla jubilata 200 lat. Pan Izydor ma troje dzieci syna i dwie córki , pięcioro wnuków oraz ośmioro prawnuków.
Jubilat we wcześniejszych latach pasjonował się pszczelarstwem, miał 40 uli, nigdy poważnie nie chorował, a gdy padło pytanie jakie plany na następne 100 lat to pojawił się uśmiech na twarzy Pana Izydora i odpowiedział, że pojedzie w podróż dookoła świata. Zapytałem czego można jeszcze życzyć w tym wieku – oczywiście tylko i wyłącznie zdrowia, pociechy ze swojej rodziny odpowiada Jubilat. Panem Izydorem opiekuje się córka, Jubilat dodaje że najlepsza recepta na długowieczność to dobre relacje z rodziną i najbliższymi, oraz to że jest ciągle u siebie w Teolinie gdzie czuje się najlepiej i tutaj właśnie sprawdza się stare przysłowie że „starych drzew się nie przesadza” czyli nie powinno się zmieniać domu ludziom starszym,oni nigdy nie przywykną do innego choćby lepszego.

Panu Izydorowi życzymy dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych Jubileuszy.

Referat Promocji
Maciej Białobłocki