Sokółka Boxing Show po raz drugi!

Po raz drugi mieliśmy możliwość uczestniczyć w sokólskim Boxing Show. Była to impreza na bardzo wysokim poziomie, dorównująca, a nawet przewyższająca rozmachem krajowe imprezy tego typu, co potwierdzają zawodnicy i uczestnicy, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać. Nic dziwnego, trener UKS Boxing Tomasz Potapczyk opowiedział nam o tygodniach ciężkiej pracy włożonej w organizację sokólskiej gali boksu. W tych działaniach wspomagał Tomka Marcin Gruchała z Gruchała Boxing Team Chojnice. Współorganizatorem imprezy był również Powiat Sokólski, a Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim objęli Sokółka Boxing Show patronatem honorowym. 8 walk w boksie olimpijskim, 2 w boksie zawodowym, występ mistrzów świata w breakdance, spektakularny koncert Michała Wiśniwskiego, wspaniała publiczność, wszystko w kolorowych światłach spowite dymami… to robi wrażenie.
Na ringu zaprezentowało się 7 zawodników z UKS Boxing Sokółka: Mateusz Kucharewicz (remis), Róża Asanowicz (wygrana), Łukasz Waleszczyk (remis), Kamila Rećko (remis), Dawid Kruczkowski (wygrana), Radosław Kucharewicz (wygrana), Kamil Kirpsza (wygrana). W walkach w boksie zawodowych walczyli: Wladimir Marszałow z Sylwestrem Stempniewskim oraz Andrzej Szkuta (UKS Boxing Sokółka) z Maxem Miszczenko. Obie walki zakończyły się remisem. Najmłodszymi zawodnikami na ringu byli Zbysław Waraksa z Suwałk i Krystian Potapczyk z Sokółki. Mimo wieku uczestników była to jedna z bardziej dynamicznych walk .
Podczas Sokółka Boxing Show Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego wręczył Tomaszowi Potapczykowi certyfikat trenera klasy mistrzowskiej. Gratulujemy!
Po kolejnych walkach statuetki i puchary zawodnikom wręczali między innymi: Wicestarosta Bożena Jolanta Jelska-Jaroś, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego Krzysztof Krasiński, Członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego: Jerzy Białomyzy i Romuald Gromacki.

Patrycja A. Zalewska

image_printDrukuj