Sokólscy ułani na obchodach 80. Rocznicy Bitwy pod Kockiem

6.10. delegacja Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich udała sie do Woli Gułowskiej, gdzie odbyły się centralne obchody 80. Rocznicy Bitwy pod Kockiem- ostatniej bitwy kampanii wrześniowej, w której uczestniczył także 10. Pułk Ułanów Litewskich. Nasza delegacja uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. Odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej wystawiając poczet sztandarowy ze Sztandarem 10. Pułku Uanów Litewskich. Następnie uczestniczyliśmy w ceremonii wojskowej, która odbyła się na błoniach przy Kościele. W drodze powrotnej oddaliśmy hołd Dowódcy SGO Polesie gen. bryg. Franciszkowi Kleebergowi oraz żołnierzom WP spoczywającym na cmentarzu wojennym w Kocku.

Dziękujemy Staroście Powiatu Sokólskiego Panu Piotrowi Rećko za okazane wsparcie oraz zabezpieczenie przejazdu delegacji naszego stowarzyszenia na uroczystości.

Sokólski Pododdział Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich

image_printDrukuj