Dzień Edukacji Narodowej 60-lecie ZSZ w Sokółce

W Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce bardzo uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, który połączony został z obchodami 60-lecia powstania szkoły. W 1959 roku dekretem Ministerstwa Oświaty została otwarta Szkoła Rzemiosł Budowlanych w Sokółce. To był początek naszej szkoły i stąd wzięła się jej najpopularniejsza nazwa – buda. Pierwszym dyrektorem został pan Sergiusz Rebkowiec, a pierwsi absolwenci opuścili szkołę już w 1961 roku. Nie było wtedy obecnego budynku. Budowę dzisiejszej szkoły rozpoczęto w ramach praktyk budowlanych w 1962 roku. Powstały wtedy na terenie pokoszarowym budynki szkolne i warsztatowe.

60 lat później uczniowie przygotowali wspomnieniową część uroczystości, na którą złożyły się piosenki z tamtych, szczególnych dla historii szkoły lat, pokazy mody, fryzur i makijaży oraz reprezentantów zawodów, których uczyła się młodzież na przestrzeni lat 60-ciu. Zaproszono emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Władze powiatowe reprezentowane były przez Wicestarostę Bożenę Jelską-Jaroś, która w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko odczytała list i wręczyła dwie nagrody, które otrzymali: Renata Maliszewska i Marek Mozyrski. Nagrody dyrektora szkoły wręczył także Grzegorz Zalewski.

Część artystyczną przygotowali uczniowie: Maciej Kiemiesz i Paweł Olechno z kl. III TM, Jakub Kondrat z II TM, Kamil Kowalewski, Jakub Garkowski, Damian Bartosz z I  Tmp, Wiktoria Możejko, Magdalena Kolendo z I Tfp, Wiktoria Murawska z I Tlp, Maciej Mieleszko z I Tip, Przemysław Krawiel z IV Ti. Kołem teatralnym opiekowała się Jolanta Siemieniako. Pokazy mody, makijażu i fryzur oraz dekorację zorganizowała młodzież z Technikum Fryzjerskiego pod opieką pani Elwiry Zabłockiej, Nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego ZSZ pani Renata Maliszewska.

A to link do filmu z uroczystości:

https://www.youtube.com/watch?v=K-emP1QYr5A

Grzegorz Zalewski dyrektor ZSZ w Sokółce

image_printDrukuj