Podpisanie umowy z Automobilklubem Podlaskim

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Sokółce podpisano umowę między Powiatem Sokólskim Reprezentowanym przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko i Jerzego Białomyzego Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego przy kontrasygnacie Jolanty Mordas – Skarbnik Powiatu Sokólskiego a Automobilklubem Podlaskim z siedzibą w Białymstoku reprezentowanym przez Cezarego Niewiarowskiego – Prezesa Zarządu i Piotra Bagniuka – Wiceprezesa Zarządu. Przedmiotem umowy jest współorganizacja zawodów samochodowych na terenie powiatu sokólskiego pn. „2 Rajd Sokólski”.

Do Rajdu pozostało już niecałe dwa dni. Zgłoszenia uczestnicy mogli wysyłać do 14 października br. Ile zespołów zgłosiło się do tegorocznego rajdu ?

„Rajd Sokólski jest to młoda edycja. Frekwencja w tym roku jest naprawdę świetna, bardzo nas zadowala. Rajd Sokólski to już wyższy poziom rajdów które organizujemy. Tutaj samochody są specjalnie przygotowane, czyli mają klatki bezpieczeństwa, mają fotele kubełkowe, pasy szelkowe, zawodnicy startują w specjalnych niepalnych kombinezonach, kaskach, butach. Te wymogi, to większe utrudnienie, aby wejść do udziału w wyścigu.W tym roku zgłosiło się 43 załóg, więc wynik ten bardzo nas zadowala.”

Co będzie wyróżniać II edycję od poprzedniej?

„Warte podkreślenia jest to, że w tym roku będą trzy załogi zagraniczne, jedna z Litwy i dwie Łotwy. Rajd Sokolski jest jednym z dwóch rajdów, który można powiedzieć, że jest to rajd międzynarodowy ,przez udział tych załóg. Mamy nadzieje pokazać się od jak najlepszej strony i liczymy na to że kolejna edycja przyciągnie jeszcze więcej zagranicznych oraz polskich załóg. Mogę jeszcze dodać, ze oddźwięk na drugą edycję jest bardzo miły i pozytywny. Zapowiada się interesująco, mam nadzieję, że impreza przyciągnie na trasę wielu kibiców” – mówił Piotr Bagniuk Wiceprezes Automobilklubu Podlaskiego Przypomnijmy zawody odbędą się w dniach 19-20 października 2019 na terenie miasta Sokółka i gminy Kuźnica. Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu 2 dni. Nawierzchnia prób sprawnościowych PS: szuter, asfalt. Długość trasy 135,82 km, łączna długość prób sprawnościowych dla KJS 24,00 km, dla RO 39,00 km. Ukończenie/sklasyfikowanie w Super KJS – 2. Rajdu Sokólskiego uprawnia do ubiegania się o licencję sportu samochodowego stopnia RN.

Zapraszamy rajdowe emocje gwarantowane!

Oprac A.Sielewicz

 

image_printDrukuj