XXIV Powiatowe Biegi Przełajowe pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko

Na trasach przełajowych w Szudziałowie, podobnie jak w roku ubiegłym rozegrane zostały Mistrzostwa  Powiatu Sokólskiego Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych za rok szkolny 2019/2020. Starostwo Powiatowe w Sokółce było współorganizatorem biegów. Tegoroczne zawody honorowym patronatem objął Starosta Sokólski Piotr Rećko. Pod namiotem Powiatu Sokólskiego można było zjeść ciepły bigos, słodkości i wypić gorącą herbatę. Organizatorami biegów byli również: Wójt Gminy Szudziałowo, Zespół Szkół w Szudziałowie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Szudziałowie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Nadleśnictwo Krynki. Przygotowaniem tras, oraz organizacją startu i mety zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie oraz Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku. Biuro zawodów prowadziły dziewczęta Kinga Bach i Martyna Kucharewicz uczennice Szkoły Podstawowej w Szudziałowie. Sędzią startu i mety był Krzysztof Bach, porządku na trasach pilnowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Sokółce Maciej Paszkowski i Radosław Kabelis.

Zawody otworzył uroczyście Wójt Gminy Szudziałowo Pan Tadeusz Tokarewicz, a następnie odśpiewany został Hymn Państwowy Na dobrze przygotowanych trasach wystartowało łącznie 351 uczniów z 19 szkół (171 dziewcząt i 180 chłopców).

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i medale .Nagrody najlepszym zawodnikom w imieniu Starosty Sokólskiego wręczyli pracownicy Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz Wójt Gminy Szudziałowo Tadeusz Tokarewicz.  .

Awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyli/ły zawodniczki/cy , którzy zajęli do 15 miejsca w każdym biegu. Półfinał wojewódzki odbędzie się 28 marca 2020r. o godz. 10.00 w Augustowie w Lasku Borki.

W biegach startowali :

  • kat. roczniki 2009 i młodsi dziewczęta i chłopcy -dystans 600 metrów
  • kat. roczniki 2008 dziewczęta i chłopcy – dystans   700 metrów
  • kat. roczniki 2007 dziewczęta i chłopcy – dystans   800 metrów
  • kat. roczniki 2006 dziewczęta i chłopcy – dystans 1000 metrów
  • kat. roczniki 2005 dziewczęta i chłopcy – dystans 1500 metrów
  • kat. roczniki 2003-2004 –          dziewczęta 1000  m
  • kat .roczniki 2003-2004 –           chłopcy      1500  m
  • kat. roczniki    2002- 2000  –  dziewczęta   1000   m
  • kat. roczniki    2002 -2000 –   chłopcy         1500   m

,,Do zawodów zgłosiło się bardzo wiele szkół, można powiedzieć, że wszystkie z Powiatu Sokólskiego. Rywalizowaliśmy na różnych trasach i w różnych rocznikach. Również mieliśmy dziś duże zainteresowanie wśród szkół średnich(…) Jak widać po dzisiejszych zawodach zainteresowanie biegami przełajowymi w naszym powiecie jest duże. Przypomnę, że po raz kolejny nasz powiat zajął drugie miejsce w województwie we współzawodnictwie szkół. To jest bardzo dobry wynik jak na nasze województwo. Jak widać młodzież się sportem interesuje, ma swoją pasję a my jako nauczyciele wspieramy ich w rozwijaniu tych zainteresowań”- mówił podczas zawodów Krzysztof Bach ,nauczyciel w-f ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie

,,W imieniu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego chciałem podziękować wszystkim uczestnikom, młodzieży jak również opiekunom, trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali młodzież. Dzięki temu dzisiejsze zawody przebiegały w bardzo dobrej sportowej atmosferze i przy bardzo licznym udziale młodzieży(…) Chciałem z tego miejsca również podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszych zawodów. Przede wszystkim staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko za wsparcie finansowe zawodów jak również objęcie ich honorowym patronatem , dla pana Wójta Szudziałowa i również innym współorganizatorom czyli PSZS, Nadleśnictwu Krynki , Szkole Podstawowej w Szudziałowie co świadczy również o tym, że razem możemy organizować fajne zawody, dzięki temu podnosić poziom sportowy naszej młodzieży z Powiatu Sokólskiego.”-mówił Stanisław Marchiel , nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Sokółce oraz koordynator PSZS w Sokółce

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

Starostwo Powiatowe w Sokółce serdecznie dziękuje sponsorowi : Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Janusza Korczaka w Sokółce za ufundowanie bigosu dla uczestników zawodów.

Oprac: na podstawie komunikatu Krzysztofa Bacha

I.A. Czaplejewicz

Foto; Maciej Białobłocki

kom.SP w in.b.p 24.10.2019-1

kom.IMS w in.b.p 24.10.2019-VII-VIII

kom.Sponadpodst w in.b.p 24.10.2019-szkoły ponadpodstawowe

image_printDrukuj