„Wielki Pokaz Mody w SOSW”

Dziś w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce odbył się „WIELKI POKAZ MODY” w związku obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Sokólski Piotr Rećko . Na pokazie obecny był Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy, p. Alicja Rysiejko Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Anetta Zubrzycka Kierownik Referatu Oświaty. Pogratulowali młodzieży świetnego występu oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody.

,,Dzisiejszego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to ten dzień kiedy mówi się o problemach tychże osób. Chcielibyśmy pochwalić się współpracą ze środowiskiem i organem prowadzącym, współpracą z innymi instytucjami na terenie miasta i poza nim, które sprzyjają nam, radzą, pomagają, wspierają. Grupa twórczych nauczycieli naszego ośrodka postanowiła zorganizować pokaz mody na który zaprosiliśmy wszystkie zaprzyjaźnione placówki edukacyjne. Uważam, że nasze społeczeństwo jest bardzo otwarte , często dostajemy zaproszenia i dlatego dziś postanowiliśmy z okazji naszego święta zaprosić ich do nas, by wspólnie świętować, bawić się, chwalić się naszymi sukcesami oraz pokazać nasze dzieci z tej drugiej strony (…) To dzięki Zarządowi Powiatu Sokólskiego, dzięki Państwu zostały w ośrodku zlikwidowane wszystkie bariery komunikacyjne, a ośrodek rozwija się prężnie. Ostatni pomysł który bardzo wpłynie na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej naszych uczniów to zakup dywanu interaktywnego, bardzo dziękujemy za to i za wszystko dzięki czemu nasza praca staje się lżejsza, łatwiejsza i sprzyja rozwojowi naszych uczniów” – mówiła podczas pokazu dyrektor SOSW pani Elżbieta Szomko

,,Szanowni Państwo , bardzo dziękuję za zaproszenie.To dla nas zaszczyt, że możemy tu być razem z wami wszystkimi. Dziękuję pani dyrektor za zorganizowanie tego pokazu. Chciałbym w tym dniu życzyć wszystkim obecnym dużo dobrej zabawy i jednocześnie zapewnić w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, że ze strony Powiatu Sokólskiego czynimy wszelkie starania, aby Państwa ośrodek i działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych były zawsze na pierwszym miejscu”- mówił Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy

W pokazie wzięło udział 7 sokólskich placówek – : Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych wraz z organizatorem Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Nad 60 strojami które prezentowali modele i modelki pracowało aż 24 projektantów. Celem dzisiejszej uroczystości było ukazanie aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym i społecznym, oraz zrównanie szans uczniów sprawnych i niepełnosprawnych w różnych formach życia społecznego i uczniowskiego.
Na pokazie zobaczyliśmy i poznaliśmy modę Haute couture, Pret-a-porter, ujrzeliśmy klasyczną elegancję, styl Vintage i Glamour, stroje codzienne, odrobinę awangardy i nonszalancji, nie zabrakło stylu sportowego, a królował Street Fashion. Uczestnicy swoje stroje prezentowali na specjalnie przygotowanym wybiegu, w specjalnie dobranej do stroju oprawie muzycznej.

Organizatorami Wielkiego Pokazu Mody są :
Oliwia B.Bilmin, Grażyna Tymoszuk, Marta Kawrygo- Leonowicz

Tekst oprac. na podst. inf. SOSW
M.B.
zdjęcia
M.B.

 
 
image_printDrukuj