Żywa szopka w Krynkach

Dzisiejszego dnia w Krynkach na Placu Jagiellońskim w parku który jest również największym rondem w Polsce i drugim pod względem wielkości na świecie, większe jest tylko w Paryżu, obok żłóbka z Dzieciątkiem stanęła żywa szopka.

W tym roku żywa szopka przyciągnęła tłumy ludzi do parku miejskiego w Krynkach. Nieodzowną częścią Świąt Bożego Narodzenia są oczywiście „Jasełka”, w tym roku tak jak i w poprzednim pojawiły się również żywe zwierzęta.

„Tak, dzięki naszym wspaniałym mieszkańcom ale nie tylko bo również jest tu z nami Pan Dariusz Dąbrowski z Wojnowiec z gminy Szudziałowo, który co roku przywozi nam kucyka. Miał być również osiołek, ale oślica niedługo rodzi i nie chcieliśmy ryzykować. W szopce mogliśmy dziś zobaczyć kucyka, owce, króliczki miniaturki, kaczkę i gąski. Odwiedził nas dziś również Mikołaj który przywiózł dzieciom drobne upominki, rozmawiał z dziećmi, słuchał jak mówią wiersze, śpiewają kolędy i pastorałki. Można było zakosztować przepysznych swojskich pierogów z makiem oraz z kapustą i grzybami. Odbył się również konkurs szopek które wykonały dzieci, oceniliśmy je oraz wręczyliśmy dzieciom nagrody.

Cieszy mnie to, że dzieci i dorośli mogli się spotkać, widać że jest radość z tego spotkania bo nie zawsze jest taka możliwość w naszym zabieganym życiu, a przy tej okazji wszyscy składali sobie życzenia świąteczne i to jest piękne. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim ludziom którzy pomagają, bo to nie tylko są osoby które pomogły przywieść te zwierzęta ale też wielu mieszkańców Krynek którzy pomagają to wszystko zorganizować, ale przede wszystkim naszym darczyńcom bo to głownie dzięki nim jest to wszystko organizowane. Bezpośrednio po tym spotkaniu w centrum Krynek jest zorganizowana wigilia dla osób samotnych, które nie mają możliwości żeby się z kimś spotkać, dlatego dzisiaj będziemy razem z tymi osobami świętować. Tego typu spotkania są organizowane już od kilku lat.

Chciałabym przekazać serdeczne życzenia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, dla gości którzy nas odwiedzili oraz dla całego Powiatu Sokólskiego, życzę świąt radosnych, szczęśliwych, życzę również radowania się ze spotkania z naszymi bliskimi, rodziną, naszymi znajomymi, radości z Narodzenia Jezusa, przekazujmy tą radość sobie wzajemnie, życzę również żeby umilkły wszelkie spory.” – mówiła Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska.

Oprac. M.B.

 

image_printDrukuj