Orszak Trzech Króli w Sokółce

Już po raz piąty ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego wydarzenia jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem” i brzmiało „Cuda, cuda ogłaszają”. Mimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała i w wydarzeniu wzięły udział setki mieszkańców, duchowni oraz władze samorządowe. Orszak wędrówkę rozpoczął pod kinem ,,Sokół” i został podzielony na trzy grupy, reprezentujące kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Uczestnicy otrzymali korony i śpiewniki. Najmłodsi wcielili się w role aniołków i pastuszków. Orszak wyruszył spod kina Sokół skąd udał się pod Pomnik Marsz. Józefa Piłsudskiego gdzie można było zobaczyć przygotowane występy. Następnie wszyscy udali się na ołtarz polowy przy kościele pw. św. Antoniego gdzie odbył się występ wykonany przez sokólską młodzież. Całe wydarzenie zakończono uroczystą Mszą Świętą.
KG

image_printDrukuj