Mazurskie Agro Show 2020

W dniach 6-7-8 luty uczniowie Technikum nr 2 w ZSR w Sokółce w zawodzie technik rolnik wzięli udział w interesującej wycieczce edukacyjnej. Dzięki uprzejmości firmy Adler Agro która była dostawcą dla szkoły zakupionego sprzętu rolniczego, młodzież zwiedziła jedyna w Polsce fabrykę kombajnów New Holland w Płocku. W bardzo profesjonalny, z uwzględnieniem wszelkich zasad BHP przedstawiono młodzieży cały proces produkcji maszyn, od działu konstrukcyjnego przez montaż, aż po szczegółową kontrolę jakości.
Drugi dzień wyjazdu młodzież spędziła w Olsztynie. Z pomocą przewodnika zapoznała się z historia i najciekawszymi zabytkami miasta oraz zwiedział kampus akademicki w Kortowie ze szczególnym akcentem wydziału rolniczego: Katedrą owiec i kóz oraz Katedrą hodowli koni.
Dzień trzeci był w całości poświęcony targom rolniczym: Mazurskie Agro Show 2020 w Ostródzie. Młodzież przez kilka godzin miała możliwość zapoznania się z najnowszą techniką wszystkich czołowych, krajowych i zagranicznych producentów maszyn i urządzeń rolniczych a także z producentami nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin oraz innymi firmami z szeroko pojętej branży rolniczej.
Składamy serdeczne podziękowania firmie Metal-Fach, która zorganizowała darmowe wejściówki na targi wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Foto: Otoka T.

image_printDrukuj