ZWYCIĘSKI TURNIEJ SIATKARZY „OGÓLNIAKA”

Sukcesem zakończył się udział drużyny siatkówki chłopców Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce w turnieju II ligi  Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody odbyły się 20.02.2020 r. w Bielsku Podlaskim.

Siatkarze z sokólskiego liceum rozegrali  dwa spotkania. Pierwszy mecz, z reprezentacją ZS 4 Bielsk Podlaski, zakończył się zwycięstwem sokółczan 2:0. Drugie spotkanie, z gospodarzem turnieju – Zespołem Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim, okazało się bardzo emocjonującym widowiskiem. Rywalizacja  stała na wysokim poziomie, a siatkarze obu zespołów robili wszystko aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie, po pięknej walce, zwyciężyli siatkarze z liceum w Sokółce 2:1. Dzięki temu umocnili się na prowadzeniu w tabeli II ligi.

Wojewódzka liga szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się w listopadzie 2019 r. i potrwa  do kwietnia 2020. W tym czasie zespół  z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce rozegra 11 meczów. Do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze 4 spotkania w dwóch turniejach, z których  najbliższy odbędzie się w połowie marca w Sokółce.

Wyniki turnieju w Bielsku Podlaskim:

ZS 4 Bielsk Podlaski – ZS Sokółka   0 : 2  (19:25, 20:25)

ZS 1 Bielsk Podlaski – ZS Sokółka 1 : 2 (19:25, 25:17, 13:15)

Zespół LO Sokółka  reprezentowali:

Konrad Rećko – II a (kapitan), Jakub Grzesik – II b, Jakub Cichowlas – I bd,  Patryk Kowalewski – III d, Krzysztof Nasuto – I bd, Eryk Jelski – I h, Karol Czajkowski – III d, Augustyn Jackiewicz – I a, Krzysztof Pawłowski – II a, Adam Akimowicz – II b, Michał Szamreta – I f, Dawid Witulski – I f.

Opiekun: Stanisław Marchiel

Gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach !                                                                                 

Stanisław  Marchiel – nauczyciel wychowania fizycznego 

w Zespole Szkół w Sokółce

image_printDrukuj