Mamy policję na medal

XXIV Sesja Rady Powiatu Sokólskiego 22 maja 2020 r. odbyła się na hali sportowej ZS w Sokółce.
W pierwszej części obrad Komendant PP w Sokółce nadkom. Sławomir Kołakowski zreferował punkt:
“Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce, a także informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego.”
W roku 2019 odnotowano ogólnie znaczący spadek przestępczości w różnych kategoriach na terenie Powiatu Sokólskiego w stosunku do lat poprzednich, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności – 82,1%, co stanowi najwyższy procent wykrywalności przestępstw w ciągu ostatnich trzech lat.
Starosta Sokólski Piotr Rećko serdecznie podziękował Komendantowi za rok 2019. Szczególnie za schwytanie obywatela Litwy, który przez dłuższy czas, regularnie dopuszczał się kradzieży z włamaniem na terenie naszego powiatu. Przestępca czeka obecnie na wyrok. Starosta dziękował policji również za rok 2020, w którym dotknęło nas nowe zagrożenie – covid-19: “Bez państwa zaangażowania, stanowczości i zdecydowanego działania na pewno nie wyszliśmy obronną ręką z tego zagrożenia…”
Komendant Sławomir Kołakowski zwrócił uwagę, że takie wyniki pracy policji odnośnie walki z koronawirusem nie byłyby możliwe bez wsparcia Powiatu Sokólskiego: “Otrzymaliśmy 20 tys. zł na służby ponadnormatywne.(…) 20 tys. to jest bardzo duże wsparcie i dużo więcej służb w powiecie.” – mówił Komendant Powiatowy Policji w Sokółce.

Patrycja A. Zalewska
fot. Klaudia Galej

image_printDrukuj