Szkolenie organizowane przez Wojsko Polskie

Powiatowy Urząd Pracy w Sokółce informuje, że od 15 czerwca 2020r. rusza w Wojsku Polskim szkolenie rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności nabyte w służbie wojskowej, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi. Celem przeprowadzenia ćwiczeń jest wsparcie osób, które z powodu pandemii koronawirusa utraciły pracę i środki do życia.
Szkolenia przeprowadzone będą w dwóch formach. Pierwsza dotyczy osób, które są rezerwistami, czyli odbywały wcześniej jeden z rodzajów służby wojskowej. Każda osoba, która zgłosi się, aby odbyć ćwiczenia otrzyma ponad 3 tyś. złotych miesięcznie, wyżywienie i bezpłatne zakwaterowanie.
Drugą formą odbywania ćwiczeń jest szkolenie osób, które dotychczas nie miały styczności z wojskiem. Oferta ta jest skierowana przede wszystkim do osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii. Ochotnicy otrzymają miesięcznie ponad 2,5 tyś. złotych odprawy po zakończeniu szkolenia.
Dodatkowo dzięki ćwiczeniom ochotnicy nabędą nowe kwalifikacje i umiejętności. Wnioski o powołanie na szkolenie są dostępne na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, które można składać drogą mailową wkubialystok@ron.mil.pl, za pomocą elektronicznej platformy e-PUAP lub osobiście w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, ul. Lipowa 35, 15-428 Białystok. Swój akces do szkolenia można również zgłaszać telefonicznie.

Wszelkich informacji na temat szkolenia można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Białymstoku pod numerami telefonu: 261-398-248, 261-398-290, 261-398-260 oraz na stronach internetowych:
https://wkubialystok.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/mon-wznawia-szkolenia-rezerwy/

 

Powiatowy Urząd Pracy w Sokółce

Szkolenie rezerwistów wsparciem dla osób, które straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa ‼️ Resort Obrony…

Opublikowany przez WKU Białystok Środa, 3 czerwca 2020

image_printDrukuj