Przekazanie i poświęcenie nowych samochodów dla jednostek OSP

Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały nowe wozy strażackie. Dziś w Korycinie odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdów dla jednostek OSP w Korycinie, OSP w Krukowszczyźnie oraz OSP w Ostrej Górze. Uroczystość przekazania poprzedziła Msza Święta w Kościele pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie. Powiat Sokólski reprezentowała Bożena Jolanta Jelska – Jaroś – Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego. Na uroczystości obecni byli również m.in. Wójt Gminy Korycin Mirosław Lech, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce st. bryg. Dariusz Wojtecki, ks. Dziekan Andrzej Gniedziejko, Edmund Sobolewski – Honorowy Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Korycinie, Andrzej Waszczeniuk Skarbnik Gminy Korycin, dyrektorzy i przedstawiciele jednostek gminnych oraz mieszkańcy. Przekazane samochody strażackie wyposażone są w bogaty sprzęt, który wykorzystywany będzie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych zostały wręczone Akta przekazania pojazdów w postaci grawertonów.

Powiat Sokólski na dofinansowanie samochodów ratowniczo-gaśniczych przeznaczył kwotę 30 000,00 zł.

„ Chciałabym życzyć, aby te samochody wyjeżdżały jak najrzadziej, abyście szczęśliwie wracali z akcji do domów, do swoich rodzin […] My jako Powiat Sokólski dołożyliśmy kwotę 30 tys zł, tak jak każdej gminie. Jednak dla nas priorytetem są drogi po których sprawnie i bezpiecznie będą jeździć te wozy strażackie. W ostatnim czasie dołożyliśmy się i wykonaliśmy wspólnie połączenie z Powiatem Białostockim. Będziemy dalej inwestować w drogi, żebyście mogli bezpiecznie po nich jeździć”- mówiła Bożena Jolanta Jelska – Jaroś Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego.

O godz. 20:30 odbędzie się Widowiskowy Przejazd Wozów Strażackich w Korycinie. Trasa obejmuje: Rynek, Zalew oraz Park Kulturowy w Milewszczyźnie.

KG

image_printDrukuj