Półkoloniści odwiedzili Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach

Półkolonie pn, „Wakacje z rehabilitacją” to przedsięwzięcie zorganizowane z otrzymanych dotacji: z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z dotacji otrzymanej z Kuratorium Oświaty w Białymstoku ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz środków własnych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce pozyskanych na Charytatywnym Balu Karnawałowym.

Wycieczka do Kraśnian na hipoterapię i do kina Sokół 2 lipca 2020r.

Czwartego dnia ,,Półkolonii z rehabilitacją” zorganizowanych przez Stowarzyszenie ,,Pod Skrzydłami”, wszystkie grupy uczestniczyły w wycieczce do Kraśnian na hipoterapię. Celem wyjazdu było wykorzystanie hipoterapii do usprawniania ruchowego i intelektualnego naszych podopiecznych, doskonalenie równowagi, koordynacji, orientacji w schemacie ciała, poczucia rytmu w trakcie jazdy konnej, poszerzanie wiedzy na temat opieki nad końmi oraz rehabilitacja społeczna uczestników wyjazdu.

Otwarta przestrzeń wokół gospodarstwa- łąki, pola las umożliwiły wspaniały relaks na łonie natury, wpłynęły na rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody w okresie letnim. W porze obiadowej piekliśmy kiełbaski oraz jedliśmy pyszny bigos.

Dodatkową atrakcją były przygotowane przez gospodarzy zajęcia zręcznościowe, w których z niezwykłym entuzjazmem i ciekawością wzięli udział chętni i najodważniejsi uczestnicy wyjazdu.

Po zakończonych zajęciach hipoterapii i zabawach na terenie gospodarstwa wyruszyliśmy autokarem do kina Sokół na seans filmowy pt. ,,Bayala i ostatni smok”- zorganizowany dla uczestników półkolonii. Bajkowe przygody elfów i wróżek zachwyciły widownię.

Składamy podziękowania wszystkim osom, które umożliwiły atrakcyjny wypoczynek podopiecznym Stowarzyszenia ,,Pod Skrzydłami” w tak trudnym dla wszystkich czasie. Mamy nadzieję, że wspaniałe emocje których doświadczyliśmy dadzą dobrą energię na cały okres wakacyjny.

Katarzyna Bubieniec

image_printDrukuj