Kolonie w Augustowie

Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemia Sokólska” zorganizowało kolonie w Augustowie dla 38 dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Kolonie są finansowane z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, budżetu Powiatu Sokólskiego i Stowarzyszenia „Towarzystwo Ziemia Sokólska’’. Turnus będzie trwał do 7 sierpnia. W tym roku w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, uczestnicy muszą przestrzegać wyjątkowo zasad bezpieczeństwa.

„To już po raz trzeci pozyskaliśmy pieniądze z KRUS dla naszej młodzieży z powiatu sokólskiego na letni wypoczynek. Cieszymy się bardzo, że pomimo COVID-19 spora grupka młodych ludzi wyjechała na wypoczynek do Augustowa.” – komentował Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Na profilu FB opiekunki kolonistów Sylwii Szomko czytamy: „2. dzień kolonii minął bardzo aktywnie. Już z rana zrobiliśmy ładnych kilka km zwiedzając okolice. Korzystaliśmy z kręgielni i odkryliśmy kilka talentów, a wieczorem każda grupa według upodobań robiła coś innego: grupa o nazwie „Dynastia” była na spacerze, grupa „Sami Swoi” – korzystała z kajaków i rowerów wodnych, zaś „Tygrysy” dbały o piękno – robiąc oldschoolowe fryzury oraz rozgrywały turniej piłki siatkowej.

W kolejnej relacji czytamy: „Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie spędzić wakacje, dzięki pogadance z panią policjantką z komisariatu w Augustowie. Skorzystaliśmy też z miejscowego kina i obejrzeliśmy przezabawny film animowany pt. „Scooby-Doo”.

Wypoczynek letni w formie kolonii w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika.

Wypoczynek letni w formie kolonii został dofinansowany przez Powiat Sokólski w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży w trakcie wypoczynku wakacyjnego, w szczególności promowania aktywności ruchowej, sportu oraz zdrowego trybu życia, kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw wolnych od nałogów, postaw prozdrowotnych i pożądanych nawyków żywieniowych.

image_printDrukuj