Powrót do zdrowia – powrót do pracy

Projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenia modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY

Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych.

Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej w Grębiszewie. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.

Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON – należny zadzwonić na numer: 22 50 55 600 lub napisać na mail: ork@pfron.org.pl lub awejman@pfron.org.pl
Po kontakcie wysyłane są formularze, które należy wypełnić i odesłać do PFRON, a następnie ustalany jest termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu uczestnik jest zapraszany do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

POWRÓT+DO+ZDROWIA+POWRÓT+DO+PRACY+-+folder+projektu

image_printDrukuj