Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie pod Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz Starosty Sokólskiego Piotra Rećko odbyły się na hali Zespołu Szkół w Sokółce. Zostały one podzielone na dwa dni: sobota(12.09.2020r.) – pojedynki eliminacyjne, niedziela (13.09.2020r.)- pojedynki finałowe. Sportowe wydarzenie sprawiło, że na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców oraz pasjonatów boksu.
„Mistrzostwa Województwa Podlaskiego po raz kolejny rozgrywane są w naszym mieście Sokółka. Do wzięcia udziału w zawodach zgłosiło się 83 zawodników z 9 klubów bokserskich z Województwa Podlaskiego oraz 22-osobowa ekipa z naszego klubu UKS Boxing Sokółka. Najmłodsi z nich to 10-letni zawodnicy, natomiast najstarsi z nich mają 26 lat. (…) Zobaczymy dziś mnóstwo doświadczonych zawodników, ale też takich, którzy dopiero wchodzą na ring i zdobywają doświadczenie, sam jestem ciekawy ich występu i będę pilnie obserwował ich dalsze poczynania. (…) Zwycięscy pojedynków finałowych podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w kategorii kadetów (15-16 lat) reprezentować będą nasze województwo na eliminacjach do Mistrzostw Polski czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która rozegra się za tydzień również w Sokółce 19 września o godz. 16:00. Od naszych zawodników oczekuję dobrych pojedynków oraz zaprezentowania się z jak najlepszej strony.”- mówi Tomasz Potapczyk trener UKS Boxing Sokółka
W pierwszy dzień zmagań można było obejrzeć 15 pojedynków eliminacyjnych podczas których UKS Boxing Sokółka odniósł 9 zwycięstw. W pojedynkach finałowych udział wzięło 16 aż zawodników naszego klubu.
„ Dzisiejsza walka będzie moim debiutem w Seniorach. Mój przeciwnik na pewno będzie bardzo wymagający, nie wiem czego się spodziewać. Chciałbym zaprezentować się jak najlepiej w swoim mieście, wśród swojej publiczności”- mówi Kamil Kirpsza- zawodnik UKS Boxing Sokółka.
Wyniki pojedynków eliminacyjnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego:
1. Włosińska Amelia ( Cristal B-stok)- Pupek Kornelia ( Unia Hajnówka) – wygrana Włosińskiej Amelii
2. Przemysław Waraksa ( OSiR Suwałki)- Zwierzyński Przemysław ( Boxing Sokółka)- 3:0
3. Ustaw Manow ( Cristal B-stok) – Michalczuk Sebastian ( Hetman B-stok)- 3:0
4. Zbysław Waraksa ( OSiR Suwałki) – Krystian Potapczyk ( Boxing Sokółka)- 0:3
5. Roszkowski Daniel ( Cristal B-stok)- Kirpsza Kamil ( Boxing Sokółka)- 0:3
6. Witulski Marcin ( Boxing Sokółka)- Falkowski Karol ( Top Team Łapy)- 2:1
7. Sosnowski Patryk ( Hetman Białystok)- Stasiulewicz Paweł ( Boxing Sokółka)- 1:2
8. Dmitruk Olivier ( Boxing Sokółka)- Burba Marcel ( OSiR Suwałki)- 2:1
9. Perkowski Szymon ( Hetman Białystok)- Lewosz Julian ( Boxing Sokółka)- 3:0
10. Szyperek Aleksander ( OSiR Suwałki) – Karbowski Jakub ( Unia Hajnówka)- 0:3
11. Sitko Rafał ( Boxing Sokółka)- Leszczyński Kacper ( Sztorm Augustów)- 3:0
12. Naruszewicz Paweł ( OSiR Suwałki)- Gryko Daniel ( Sztorm Augustów)- 3:0
13. Szkuta Andrzej ( Boxing Sokółka)- Michalak Patryk ( Top Team Łapy)- 3:0
14. Kalinko Łukasz ( Sztorm Augustów)- Suchwałko Maciej ( OSiR Suwałki) -Wygrana Łukasza Kalinko
15. Lewicki Maciej ( Cristal Białystok)- Kozłowski Michał ( Boxing Sokółka)- 3:0
opr. K.Galej
image_printDrukuj