Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej.

Dziś na stadionie OSiR w Sokółce trwają zawody piłkarskie. Są to Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej chłopców w kat. „Igrzyska dzieci” – czyli szkoły podstawowe z Powiatu Sokólskiego klasy 4-6.

Stanisław Marchiel- nauczyciel – trener w LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce komentował dzisiejsze zawody:

„Do zawodów zgłosiły się cztery zespoły z czterech szkół. Na pewno pandemia spowodowała, że tych zespołów jest mniej niż oczekiwaliśmy, nie mniej jednak te cztery zespoły grając systemem każdy z każdym  wyłonią najlepszą drużynę Powiatu Sokólskiego, a dwie najlepsze drużyny będą miały prawo reprezentować nasz powiat na półfinale wojewódzkim. Być może jeżeli dobrze pójdzie w finale wojewódzkim. Zawody są organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sokółce we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Zarządem Powiatu, który ufundował na dzisiejsze zawody, dyplomy, puchary, statuetki. Starosta Sokólski Piotr Rećko objął dzisiejsze mistrzostwa swoim patronatem. Pogodę mamy świetną, nastroje dobre i mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić, a najlepsze zespoły będą reprezentować Powiat na rozgrywkach Wojewódzkich”.

W dzisiejszych zawodach uczestniczy szkoła podstawowa w Szudziałowie, szkoła podstawowa w Suchowoli , szkoła podstawowa z oddziałami intergracyjnymi w Janowszczyźnie oraz szkoła podstawowa z Kuźnicy.

I miejsce w Igrzyskach dzieci zajmuje SP Szudziałowo (klasy IV – VI) – Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego. Najlepszy zawodnik – Dmitrik Bartosz, najlepszy strzelec Tarasewicz Igor. Pozostali zawodnicy: Mulkiewicz Mateusz, Maliszewski Konrad, Kucharewicz Kacper, Prymaka Igor, Olchowik Łukasz, Jurowczyk Łukasz.

Wyniki meczy:
SP Szudziałowo – SP Suchowola 8 : 8
SP Szudziałowo – SP Kuźnica 12 : 0
SP Szudziałowo – SP Janowszyzna 23 : 0

mB.

image_printDrukuj