Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK 2020 r.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są w dniach 22–26 listopada od 1972 roku. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi i czas okazania wdzięczności za przekazanie krwi „cząstki siebie” na rzecz osób chorych, często z zagrożeniem życia.

         Z tej okazji Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce wszystkim Honorowym Krwiodawcom składa serdeczne podziękowania za bezinteresowne oddawanie krwi oraz życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

        Podziękowania i życzenia kierujemy również do pracowników służby zdrowia zaangażowanych w systemie krwiodawstwa oraz instytucji, zakładów pracy, szkół oraz wolontariuszy wspierających honorowe oddawanie krwi.

        Szczególne wyrazy uznania i wdzięczności należą się osobom, które po przebyciu zakażenia wirusem SARS-COV-2 oddały osocze swojej krwi niezbędne do ratowania życia osób zakażonych, u których przebieg choroby jest wyjątkowo ciężki.

Punkt Pobrań w Sokółce będący w strukturach organizacyjnych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku jest czynny w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 7.00- 11.00.

 

Telefon do kontaktu w sprawie oddania krwi i osocza po przebyciu zakażenia wirusem SARS-COV-2:  85 711 20 34.

 

                                     Lila Micun

                                     Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Sokółce

 

 

image_printDrukuj