Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie

To już kolejna taka impreza w naszym Powiecie. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Organizatorami imprezy są Starosta Sokólski Piotr Rećko, Podlaski Okręgowy Związek Bokserski w Białymstoku oraz UKS Boxing Sokółka. Celem mistrzostw jest wyłonienie mistrzów województwa podlaskiego w boksie w kategoriach: Młodzik, Kadet, Junior, Młodzieżowiec oraz reprezentantów POZB do startu w MPJ i OOM(M), popularyzacja sportu pięściarskiego i rozwijanie wśród młodzieży ambicji sportowych w dążeniu do mistrzostwa sportowego oraz promocja Powiatu Sokólskiego i Województwa Podlaskiego.
Do Sokółki przyjechało prawie 80 spragnionych konfrontacji pięściarzy z całego Województwa Podlaskiego walczących w różnych kategoriach wagowych. Impreza odbyła się bez udziału publiczności z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. W dzisiejszych walkach brało udział aż 20 zawodników z naszego miejscowego klubu bokserskiego UKS Boxing Sokółka.
Tomasz Potapczyk Trener UKS Boxing Sokółka: „ Ponownie jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Boksie i jest mi z tego powodu niezmiernie miło a zarazem trochę żal że impreza odbywa się bez kibiców. Dzięki ciężkiej pracy zawodników i wszystkich osób które pomagają nam na co dzień możemy się piąć do góry. W tej chwili gościmy wszystkie dziewięć klubów z naszego województwa, bardzo się cieszę że jest tak duża frekwencja. Nasz klub jak zawsze solidnie przygotowany reprezentuje dwudziestu zawodników i zawodniczek, część z nich zobaczymy dziś, część miejmy nadzieję wystąpi w jutrzejszych finałach. Bardzo się cieszę że impreza objęta jest Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko i zapraszam wszystkich do kibicowania.”
Jutro kolejny, ostatni dzień zmagań na ringu w Sokółce, gdzie odbędą się finałowe walki zawodników.
KG
image_printDrukuj