Spotkanie z dr. Grzegorzem Ryżewskim

Dzisiaj Starosta Sokólski Piotr Rećko gościł w swoim gabinecie Pana Grzegorza Ryżewskiego. Dr. Grzegorz Ryżewski – główny specjalista w Narodowym Instytucie Dziedzictwa, autor publikacji „POWIAT SOKÓLSKI; Dziedzictwo historyczno-kulturowe” – książki, na którą czekało wielu pasjonatów regionaliów, starannie wydrukowanej i wydanej przez Powiat Sokólski.
Podczas spotkania Gospodarz Powiatu Sokólskiego serdecznie podziękował autorowi, za obszerną publikację, niezwykle bogatą w treści, archiwalia i materiał fotograficzny. Starosta Sokólski, zgodnie z umową, przekazał dr. Grzegorzowi Ryżewskiemu część nakładu.
Grzegorz Ryżewski: „Nie jest to monografia historyczna i nie rości sobie pretensji do wyczerpania tematu w jakiejkolwiek dziedzinie. Jest to raczej prezentacja najciekawszych – moim zdaniem – miejsc i pamiątek tego obszaru.”
Starosta Sokólski Piotr Rećko: „Bardzo brakowało nam opracowania, które w rzetelny sposób przedstawiałoby dzieje gmin naszego powiatu i akcentowało miejsca ważne dla lokalnej kultury i historii. Sądzę, że każdy z chęcią przeczyta o bliskich jego sercu miejscowościach, ludziach, wydarzeniach z przeszłości.”
Wydział Promocji
image_printDrukuj