Sto lat, sto lat, niech żyje nam… OSP Suchowola! 

Oczywiście, kolejne sto, ponieważ Ochotnicza Straż Pożarna w Suchowoli obchodziła wczoraj (19.09.2021) swoje stulecie. Druhowie zebrali się pod remizą i stamtąd przemaszerowali wraz z zaproszonymi gośćmi do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Mszę Świętą. Po modlitwie, uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową.

„Pogoda w dniu dzisiejszym nie jest łaskawa, ale to pokazuje, w jakich warunkach pracują strażacy. Niezależnie od tego, czy pada deszcz, doskwiera upał czy szczypie siarczysty mróz” – mówił w trakcie swego wystąpienia Michał Suchwałko, Prezes OSP Suchowola – „Niezależnie od pory dnia, czy nocy, niesiemy pomoc wszystkim potrzebującym. […] Dziękuje, że w tym wyjątkowym dniu jesteście z nami.” 

W uroczystości wziął udział Piotr Rećko, Starosta Sokólski, Jerzy Białomyzy, Wicestarosta, Bożena Jelska-Jaroś, Członek Zarządu, Teresa Tiszbierek, Wiceprezes zarządu Głównego Związku OSP RP, Sebastian Zdanowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki oraz Paweł Wnukowski, Radny Województwa Podlaskiego. Zaproszeni goście składali życzenia i dziękowali strażakom za ich poświęcenie. W trakcie uroczystości zostały wręczone awanse, odznaczenia, medale i wyróżnienia. 

„Życzę wam, żebyście się dalej rozwijali, żebyście byli bogaci w sprzęt i ludzi – bo to ludzie tworzą tą jednostkę. Życzę, żeby było ich jak najwięcej, żeby dalej mogli przekazywać pałeczkę w tej sztafecie pokoleń” – mówił Piotr Rećko, Starosta Sokólski który gratulował strażakom ich skuteczności. 

Na zakończenie, uczestnicy jubileuszu mieli okazję posłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół w Suchowoli oraz obejrzeć występ mażoretek.

Foto: MP

image_printDrukuj