Krajowe Uroczystości Wspomnienia Świętego Izydora Oracza

Krajowe Uroczystości Wspomnienia Świętego Izydora Oracza 

W minioną niedzielę, w Sanktuarium  Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie  zgromadziły się tłumy wiernych. Wszystko przez obchody wspomnienia Świętego Izydora Oracza, patrona rolników, które w tym roku wyjątkowo odbyły się we wrześniu, a nie jak wcześniej, w maju.

Uroczystość otworzył koncert zespołu “Raczkowiacy”, po nim  Jego Ekscelencja Ksiądz Henryko Ciereszko, Administrator Archidiecezji Białostockiej poprowadził mszę świętą. W trakcie uroczystości przedstawiciele samorządów, kół gospodyń wiejskich, przedstawiciele ARiMR oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ofiarowali dary na ręce biskupa. Dary zostały złożone również przez delegację ze Starostwa Powiatowego w Sokółce. W uroczystościach uczestniczył  Piotr Rećko, starosta sokólski, wraz z Bożeną Jolantą Jelską-Jaroś, członkiem zarządu i z radnym Jarosławem Sulikiem.

Na obchodach dziękowano również osobom szczególnie zasłużonym w rolnictwie i tym, które przyczyniają się do szerzenia kultu Patrona Rolników. Uhonorowano ich Medalami  Świętego Izydora Oracza (XVII edycja). Za szczególne zasługi laureatom gratulował między innymi Artur Kosicki, marszałek Województwa Podlaskiego oraz Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. Podzielono się też chlebem.  Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku i dobrej muzyce.
image_printDrukuj