Wydział Ochrony Środowiska i Architektury

857110858
Kierownik Referatu Geologii Diana Anna Łabieniec 60A
857110845
  • Zatwierdzanie projektów robót geologicznych.
  • Wydawanie koncesji na wydobywanie bez użycia materiałów wybuchowych kopalin pospolitych, na powierzchni nie przekraczającej 2 ha, przy przewidywanym rocznym wydobyciu nie przekraczającym 20 000 m3.
  • Wydawanie decyzji o przeniesieniu koncesji na rzecz innego podmiotu.
  • Wzywanie przedsiębiorców do niezwłocznego zaniechania naruszeń ustawy lub wypełnienia warunków koncesji oraz cofanie koncesji albo ograniczanie jej zakresu bez odszkodowania w przypadku niezastosowania się do wezwania.
  • Wydawanie decyzji o wygaśnięciu koncesji.
  • Przyjmowanie dokumentacji geologicznej.
  • Przyjmowanie od wykonawców robót geologicznych zgłoszeń o zamiarze przystąpienia do wykonywania robót geologicznych.
  • Ustalanie opłaty eksploatacyjnej prowadzącemu wydobywanie kopaliny bez wymaganej koncesji lub z rażącym naruszeniem jej warunków.
60A
Kierownik Referatu Leśnictwa Krzysztof Bakunowicz 60A
857110845
  • prawowanie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.
  • Wydawanie decyzji w sprawie zmiany lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa na użytek rolny.
  • Wykonywanie czynności związanych z zawieraniem porozumień w sprawie powierzenia nadleśniczemu Lasów Państwowych dokonywania w imieniu Starosty Sokólskiego oceny udatności upraw leśnych oraz przekwalifikowywaniem gruntu rolnego na grunt leśny.
  • Zatwierdzanie uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa.
  • Wyrażanie zgody na pozyskiwanie przez właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa drewna niezgodnie z planem urządzania lasu, w związku z wystąpieniem przypadków losowych.
  • Wydawanie decyzji o zmniejszeniu ekwiwalentu w przypadku nabycia praw do emerytury lub renty przez jednego z małżonków będącym współwłaścicielem gruntu rolnego przeznaczonego do zalesienia.
57
Kierownik Referatu Rolnictwa Krzysztof Bakunowicz 60A
857110845
  • Prowadzenie spraw związanych z wydzierżawianiem polnych obwodów łowieckich.
  • Rozliczanie czynszu dzierżawny z tytułu dzierżawy gruntów pod obwody łowieckie między nadleśnictwami i gminami.
  • Wydawanie decyzji na odłów lub odstrzał redukcyjny zwierzyny, w przypadku szczególnego zagrożenia w prawidłowym funkcjonowaniu obiektów produkcyjnych i użyteczności publicznej
56
57
857110859