Znamy wyniki matur z sokólskiego ogólniaka

Znamy już wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży zdawalność w kraju wyniosła -79,5% (w liceach 85%), w województwie podlaskim – 81% ( w liceach 86%), a w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce – 90%.

Kolejny raz mamy więc wysoką zdawalność egzaminu maturalnego w naszym liceum. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy, a szczególnie tym, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Uczniowie ze 100% wynikiem z przedmiotów zdawanych w części pisemnej to:

Paula Błażuk – j. rosyjski

Grzegorz Garbuz –j. rosyjski, historia PR, j. polski PR, j. rosyjski PR

Adam Kułak – j. angielski

Jakub Borys – j. angielski

Mateusz Grzesik – j. angielski

Paweł Jacewicz – j. angielski, matematyka

Michał Konik – j. angielski

Adam Sienkiewicz – j. angielski

Dariusz Zaborowski – j. angielski

Katarzyna Reducha – j. rosyjski

Ponadto 15 absolwentów uzyskało 100% wynik z przedmiotów zdawanych w części ustnej: z języka polskiego (12), języka angielskiego (5), języka rosyjskiego (6) i języka niemieckiego (1).

„Drodzy absolwenci, cieszymy się z Waszych sukcesów i jesteśmy z Was bardzo dumni. Po raz kolejny pokazaliście na co Was stać. Życzę, aby uzyskane wyniki pozwoliły Wam dostać się na wymarzone kierunki studiów. A po rekrutacji, życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku. To Wasze najdłuższe wakacje. Liczę, że będziecie nas odwiedzać i miło wspominać szkołę i nauczycieli. Zawsze będziecie mile widziani.

Drodzy nauczyciele, sukcesy naszych uczniów, to również Wasze sukcesy. Dziękuję za pracę i poświęcenie, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się z wyników Matury 2016. ”

 

Iwona Grzybowska
dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce

image_printDrukuj
Tagged .