grupa teakwon-do

Trwaja zapisy do sekcji teakwon-do w Sokółce

Taekwon-do to narodowa sztuka walki Korei. Powstała w tym kraju w 1955 r.  Jej pomysłodawcą i głównym twórcą był generał koreańskiej armii – Choi Hong Hi. Nazwa oddaje charakter tej sztuki walki – słowo „tae” oznacza techniki nożne, „kwon” to uderzenie pięścią, a „do” symbolizuje drogę życia.
Pierwotnie przeznaczona dla wojska, szybko została zaadoptowana do użytku cywilnego. Dzięki zaangażowaniu instruktorów i kilku pokoleń ich doświadczeń jest obecnie znakomitym systemem wychowawczym dla współczesnych dzieci i młodzieży. Kształtuje prócz wysokiej sprawności fizycznej, postawy moralne, uczy współpracy, odpowiedzialności. Trening taekwon-do wzmacnia pozytywne cechy charakteru. Adepci tej sztuki walki stosują się do jej pięciu zasad, którymi są: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga.
Pierwsze treningi taekwon-do ITF odbyły się w naszym regionie w 2006 r. w Lipsku. Pomysłodawcą i trenerem pierwszej sekcji był absolwent AWF Biała Podlaska – Tomasz Leszkowicz. Po dziesięciu latach prowadzenia treningów w Dąbrowie Białostockiej i Lipsku Combat Sports Academy skupia ponad 100 adeptów sportów walki w różnych grupach wiekowych.
Największymi sukcesami sportowymi były srebrny i brązowy medal Karoliny Budnik i Martyny Pietrzeniec podczas Mistrzostw Europy Juniorów.
W grupach początkujących treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzi je wykwalifikowany instruktor Polskiego Związku Taekwon-do – Tomasz Leszkowicz II Dan. Pierwsze szlify w pracy trenerskiej zbierają również Martyna Pietrzeniec i Maciej Protasiewicz.
Prócz szerokiego systemu wychowawczego jakim są treningi taekwon-do, oferujemy naszym podopiecznym możliwość rywalizacji już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Corocznie organizujemy wspólnie z zaprzyjaźnionymi klubami z całej Polski Letnie Obozy Taekwon-do, które są znakomitą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Combat Sports Academy

 

image_printDrukuj
Tagged .