Stu dwóch wspaniałych – Powiatowa Gala Sportu 2017 (Film i zdjęcia)

Dobre oceny wymagają poświęceń. Wysiłek i zaangażowanie włożone w ciężką pracę nie tylko mogą przynieść korzyści w dorosłym życiu. Uczniowie mogą cieszyć się swoimi osiągnieciami już dzisiaj. W trakcie trwania dzisiejszej Powiatowej Gali Sportu na hali w Zespole Szkół w Sokółce zostały rozdane stypendia w ramach XXIV edycji Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. Stypendia przyznano 100 uczniom. Zespół Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej jest szkołą, która otrzymała największą ilość stypendiów. Przyznano 22 stypendia naukowe oraz 10 sportowo – artystyczne.

 

,,Zajęliśmy II miejsce w Konkursie „Sprawni jak żołnierze”, jestem baseballistą i za to otrzymałem stypendium” –  chwalił się osiągnięciami swoimi i kolegów Karol Harasim, uczeń z ZS w Dąbrowie.

 

Zespół Szkół w Sokółce otrzymał 10 stypendiów naukowych i 15 sportowo – artystycznych.  Zespół Szkół w Suchowoli oraz Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce otrzymały po jednym stypendium naukowym, oraz kolejno: 24 i 16 sportowo – artystycznych. Zespołowi Szkół Zawodowych w Sokółce przyznano jedno stypendium sportowo – artystyczne.

Starosta Sokólski przyznał dodatkowo dwa stypendia: artystyczne dla uczennicy Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Anastazji Sosnowskiej i naukowe Monice Bakun z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Łącznie, na stypendia przyznano kwotę 51 tysięcy złotych.

 

Chciałem podziękować za waszą obecność, za to, że wspólnie możemy się cieszyć z waszych osiągnięć, porozmawiać na temat rozwoju sportu w Powiecie Sokólskim […] Mam nadzieje, że ta tradycja, gala będzie kontynuowana, że będziemy wspólnie rozmawiać o nowych kierunkach rozwoju – mówił zgromadzonych Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Zgromadzeni goście: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Wicestarosta Jerzy Białomyzy, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Krzysztof Szczebiot,  uczniowie, dyrektorzy, oraz przedstawiciele klubów sportowych mieli okazję nie tylko obejrzeć prezentacje multimedialne sukcesów szkół ponadgimnazjalnych, ale również obejrzeć pokaz taekwondo zawodników Combat Sport Academy pokaz boksu zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Boxing Sokółka, ale również część artystyczną przygotowaną przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce.

 

Materiał: Piotr Krasnodębski, Piotr Białomyzy, Łukasz Mucuś

 

 

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , .