XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do ITF

W ciągu dwóch dni do Dąbrowy Białostockiej i Sokółki zjechało ok. 200 uczestników z całej Polski. W tym najważniejsi – 117 zawodników z 42 klubów całej Polski.

Wśród nich rywalizowała trójka naszych podopiecznych. Gabriela Sztukowska, Patrycja Lipska oraz Maciej Budnik. Najlepiej zaprezentował się ten ostatni, zdobywając brązowy medal w walkach do 56 kg. Pomimo dobrych walk i ciężkiej pracy włożonej w przygotowania do podium nie dotarły dziewczęta. Patrycja po pierwszym wygranym pojedynku przegrała dwa kolejne i skończyła swój udział, natomiast Gabrysia rywalizując w najmocniejszej kategorii dziewcząt (do 55 kg), po wygraniu dwóch walk musiała uznać wyższość dwóch reprezentantek Polski i odpadła tuż przed strefą medalową.

W zgodnej opinii działaczy, trenerów i zawodników turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Nie udałoby się go zorganizować, gdyby nie pomoc sponsorów, partnerów oraz wolontariuszy, którymi byli uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej oraz zawodnicy i rodzice członków Combat Sports Academy!

Organizatorami XXVI Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF byli Combat Sports Academy, Powiat Sokólski oraz Polski Związek Taekwon-do. Patronat nad turniejem objęli Senator RP Jan Dobrzyński oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

 

COMBAT SPORTS ACADEMY

image_printDrukuj
Tagged , , , .