Modlitwa o Pokój i Sprawiedliwość na świecie

Już trzeci raz przedstawiciele różnych religii spotykają się w Bohonikach aby się modlić o pokój i sprawiedliwość na świecie. W modlitwie uczestniczył między innymi biskup Henryk Ciereszko, dziekan ksiądz Mitrat Włodzimierz Misiejuk i Mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego Tomasz Miśkiewicz. Spotkanie uświetnione zostało przez zespół „Buńczuk”, chór Salve Regina oraz chór przy parafii Prawosławnej św. Aleksandra Newskiego.

Powiat Sokólski jest wzorcowym przykładem współistnienia kilku kultur, religii. Jesteśmy wzorem dla całego świata – jak można szanować się nawzajem, jak można żyć w pokoju i wzorowej harmonii – mówił zaproszony na uroczystość Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Członkowie Zarządu Alicja Rysiejko i Krzysztof Szczebiot, oraz Imam Aleksander Bazarowicz, poseł na sejm Dariusz Piontkowski, ksiądz proboszcz Stanisław Gniedziejko oraz dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku Piotr Półtorak który czytał fragmenty Pisma Świętego oraz Koranu.

Meczet spełnia dla społeczności Tatarskiej ostoję mekki. […]To miejsce nas łączy. To miejsce jest ostoją piękna i gościnności mieszkańców – mówił mufti Tomasz Miśkiewicz.

 

Piotr Białomyzy

Ustaw obrazek wyróżniający

Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , .