10 lat podążamy „Szlakiem Tatarskim”

Lokalna Grupa Działania „Szlak Tatarski” działa już dziesięć lat. Dzisiejszy dzień był chwilą, na którą czekało wiele osób – jubileusz jest swego rodzaju kamieniem milowym w działalności każdej organizacji.

„Mam nadzieję, że z państwem, jako naszymi przyjaciółmi będziemy mogli dalej budować nasze małe ojczyzny” – mówił prezes LGD Piotr Karol Bujwicki.

Grupa działa od 2007 roku i ma na swoim koncie sporo sukcesów, w tym organizowanie Letnich Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich oraz licznych szkoleń prowadzonych na terenie pięciu gmin. Teraz stowarzyszenie będzie miało do rozdysponowania 20 milinów złotych z których będą mogły skorzystać zarówno przedsiębiorcy, lokalne stowarzyszenia jak i samorządy.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również podziękowań przedsiębiorcom, stowarzyszeniom, samorządom a także samym członkom „Szlaku Tatarskiego”. Wśród uhonorowanych znalazł się miedzy innymi Starosta Sokólski Piotr Rećko, prezes LGD Piotr Karol Bujwicki, burmistrz Krynek i wiceprezes Jolanta Gudalewska, wiceprezes Piotr Niczyporuk, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach i sekretarz Maciej Szczęsnowicz, oraz Członkowie Zarządu: Alicja Rysiejko, Krzysztof Szczebiot i Daniel Supronik.

„Byliście zawsze pomocni i otwarci […] Nie ma innej możliwości, jak podziękowanie wam za waszą prace” – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Piotr Białomyzy
Wydział Rozwoju i Promocji

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , .