Wieczór wróżb w SOSW

Wieczór wróżb, magii i czarów
„Hokus, pokus, czary, mary!
Co nas czeka- nie do wiary!
Czas zabawę zacząć już!
Niezapomniany wieczór wróżb!”

Zgodnie z naszą internacką tradycją w dn. 23.11.2017 r. w internacie SOSW w Sokółce odbył się wieczór wróżb, magii i czarów. Tego dnia w świetlicy szkolnej rządziły cyganki, czarownice i wróżka, w których postacie wcieliły się wychowawczynie: Marta Kulmaczewska, Katarzyna Bubieniec i Małgorzata Hołownia-Iwanow – organizatorki imprezy. Wspierały je dzielnie swoją pomocą Sylwia, Ania oraz Klaudia. Na początek wszystkim uczestnikom przypomniano, jakie były kiedyś tradycje związane z andrzejkami. Następnie Klaudia – cyganka, Ania – czarownica, Sylwia – wróżka  wprowadziły zebranych w mroczny i tajemniczy nastrój zaklęciem sypiąc zaczarowany pył. Imprezie towarzyszył utwór pt. ,,Czary mary” z gatunku muzyki disco polo.

Wieczór andrzejkowy obfitował w wiele niesamowitych i magicznych wróżb oraz konkursów, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w konkursach zręcznościowych np. „Lot na miotle”, „Zabawa z krzesełkami”. Najbardziej odważni i ciekawi mogli dowiedzieć się jak na imię będzie miała ich żona/mąż, jaki w przyszłości będą wykonywali zawód, co im przepowiadają kwiaty, ukryte pod talerzykami przedmioty oraz poznać magiczną przepowiednię z czarodziejskiego kuferka.

Konkursy i wróżby przeplatane były zabawą przy muzyce dyskotekowej. Chętni i lubiący tańczyć wychowankowie mogli nauczyć się tańca integracyjnego ,,Magiczna liczba siedem”.

Dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom, zabawa była znakomita a każdy udział w zabawach i konkursach nagradzany był przez prowadzące słodką niespodzianką.

Andrzejkowy wieczór zwieńczył pokaz magicznych sztuczek zaprezentowany przez p. Kasię, w wyniku którego papierowe kulki zamieniły się w pyszne cukierki.

Ten magiczny wieczór dobiegł końca, pozostanie nam długo w pamięci, a z nim wiele miłych wspomnień. Kolejny już za rok…

Małgorzata Hołownia- Iwanow

image_printDrukuj
Tagged , , , .