Podpisanie umowy na E-usługi

Cyfrowy świat jest coraz bliżej, także dla samorządów. Już niedługo, mieszkańcy Powiatu Sokólskiego będą mieli możliwość załatwić większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Powiat Sokólski  reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko i Wicestarostę Jerzego Białomyzego zawarł umowę z  BonaSoft Sp. z o.o. Sp.k. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Jarosława Łagodę.  Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, budowa i dostawa specjalistycznego systemu informatycznego o nazwie Platforma E-usługi.

Całkowity koszt realizacji projektu pn. „Rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną w administracji Powiatu Sokólskiego” w zakresie rozwoju usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 301 243,90 zł, z czego dofinansowanie ze środków wspólnotowych wyniesie 1 956 057,31 zł.

Dzięki dofinansowaniu zostanie uruchomionych 23 e-usług publicznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa wraz ze zintegrowanymi systemami dziedzinowymi. W ramach inwestycji zostanie opracowana wieloportalowa platforma, na której zostaną umieszczone wszystkie e-usługi objęte zakresem projektu wraz z integracją z systemem e- PUAP. Projekt obejmie również szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych dla 84 osób.

Informatyzacja samorządów pozwoli oszczędzić czas mieszkańców oraz urzędników, ale też będzie to ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych.  O funkcjonalność systemu zapytaliśmy Przemysława Walichowskiego Regionalny Kierownik Sprzedaży BonaSoft:

 Dzisiaj rozpoczęliśmy współpracę… Będziemy tworzyli portal dla mieszkańców, zintegrujemy system obiegu dokumentów który będzie wdrożony w państwa jednostce, stworzymy szynę danych do wymiany i przekazywania danych wewnątrz organizacyjnych – mamy na to dziesięć miesięcy.

Niektórym może się wydawać, że poruszanie się w E-usługach będzie trudne. Pan Przemysław Walichowski rozwiewa te wątpliwości. Wszystko będzie przejrzyste i intuicyjne w obsłudze:

Mamy już spore doświadczenie, już kilka takich portali zrealizowaliśmy. To będzie proste, wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Logowanie będzie przebiegać za pośrednictwem ePUAP. W jednym miejscu będą wszystkie usługi. Będą bardzo proste w obsłudze. Kliknij, przejdź dalej… Każdy w prosty sposób będzie mógł z tego skorzystać.

Zdjęcia: JS

Test: PB

Wydział Promocji

 

image_printDrukuj