Przekazanie podziękowań Członkom Stowarzyszenia Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Sokółce odbyło się uroczyste podziękowanie Członkom Stowarzyszenia Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich: Grzegorzowi Czołpińskiemu oraz Jarosławowi Arturowi Saniukowiczowi. Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos złożyli na ręce ułanów podziękowania w postaci pamiątkowych grawertonów.

Starosta Sokólski Piotr Rećko w imieniu swoim, Zarządu oraz całej społeczności Powiatu Sokólskiego podziękował za reprezentowanie Powiatu Sokólskiego na obchodach świąt patriotycznych w kraju. „ Pragniemy również serdecznie podziękować za oprawę i udział w lokalnych obchodach świąt narodowych. Dziękujemy za głęboki patriotyzm, za przywiązanie do tradycji, za żywą lekcję historii i wspaniały przykład przekazywany naszej młodzieży.”

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos zwróciła się do zasłużonych słowami: „ W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz całego Zarządu, serdecznie gratuluję i składam wyrazy uznania za godne kultywowanie tradycji przedwojennej jednostek wojska Polskiego poprzez aktywny udział w uroczystościach świąt państwowych.”

Grzegorz Czołpiński i Jarosław Artur Saniukowicz wielokrotnie brali udział w uroczystościach upamiętniających rocznice patriotyczne takich jak m.in.: Święto Kawalerii Polskiej w Grudziądzu, Święto Kawalerii Polskiej w Warszawie, Ostatnia Bitwa Kampanii Wrześniowej w Kocku, pogrzeb mjr. Zygmunta Szyndzielarza ( Łupaszki ), udział w uroczystościach upamiętniających powstania narodowe tj. Święto Żołnierzy Wyklętych, Rocznica Wywózki na Sybir, Rocznica Odzyskania Niepodległości. Brali  również czynny udział w obchodach rocznic patriotycznych w Sokółce od 2004 roku ( Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Wojska Polskiego, Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada).

KG

image_printDrukuj