Bieg po bezpieczne wakacje

  Dnia 10 czerwca 2021 r. uczniowie klas I oraz klas II Zespołu Szkół w Sokółce  w ramach zajęć wychowania fizycznego wzięli udział w zawodach „Bieg po bezpieczne wakacje” organizowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współudziale Komendy Powiatowej w Sokółce,  w ramach wojewódzkiego programu „Mam wybór … wybieram rozsądek”.

   Zawody biegowe były zorganizowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Bieg rozgrywany był na terenie stadionu OSiR w Sokółce w ramach zajęć wychowania fizycznego, w następujących kategoriach (dziewcząt i chłopców oddzielnie): szkoły podstawowe 800 metrów – uczniowie w wieku 13 – 15 lat oraz szkoły ponadpodstawowe 1500 metrów — uczniowie w wieku 16 – 19 lat.

  ,,Udział w zawodach poza integracją, miał na celu popularyzowanie bezpiecznej aktywności fizycznej w okresie wakacyjnym oraz zachęcenie do ćwiczeń na świeżym powietrzu.  Uczniowie Zespołu Szkół zawsze chętnie  angażują się zarówno w konkursy naukowe,  jak i w konkurencje sportowe. Zespół Szkół w Sokółce  odnosi coraz więcej sukcesów na szczeblu powiatowym, jak i wojewódzkim. Uczniowie godnie reprezentują liceum  w regionie. Jesteśmy z nich dumni i życzymy im możliwie najwyższych lokat. W dzisiejszych zawodach wzięło udział 22 uczniów, którym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów” – informują obecne na biegach, Sylwia Multan-Kilczewska wicedyrektor Zespołu Szkół w Sokółce oraz Patrycja Woronowicz – nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Sokółce.

Oprac: Elżbieta Rapiej

image_printDrukuj