Podlaski Dzień Pola – Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sokólskich

Na terenach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w dniu 13.06.2021r. odbył się Podlaski Dzień Pola połączony z Ogólnopolskim Młodzieżowym Czempionatem Koni Sokólskich.

Podczas wydarzenia Powiat Sokólski reprezentowała Bożena Jolanta Jelska-Jaroś Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego.

Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sokólskich- wystawa specjalistyczna to największa ogólnopolska impreza tego typu na terenie naszego województwa. Hodowcy z całego kraju zaprezentowali ponad 40 sztuk najlepszych koni rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim.

Konie były oceniane i nagradzane w czterech grupach: klacze roczne, ogierki roczne, klacze dwuletnie, ogiery dwuletnie.

Uczestnicy imprezy mieli okazję poznać dorobek hodowlany wraz z warunkami oceny i kwalifikacji koni zimnokrwistych. Prezentacja najpiękniejszych koni jest bardzo widowiskowa. Cyklicznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko rolników hodujących konie, ale również sympatyków tych zwierząt.

Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Bożena Jolanta Jelska- Jaroś spotkała się z hodowcami z powiatu sokólskiego wystawiającymi w tym roku swoje zwierzęta i w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz swoim wręczyła nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, składając gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

Podczas czempionatu Powiat Sokólski reprezentowali:

– Wojciech Jaroszewicz- Suchowola

– Kazimierz Piekutowski- Suchowola

– Stanisław Rzepniki- Czerwonka

– Andrzej Osakowicz- Podgrodzisk – ogier Goliat zdobył tytuł Czempiona

KG

 

image_printDrukuj