Lato, lato, lato czeka…

iW Klubie Senior + odbyła się impreza „Lato, lato, lato czeka…”, której pomysłodawcą była Powiateka oraz Elka Rapelka. Organizatorami imprezy był Powiat Sokólski, Powiateka, Powiatowy Dom Kultury oraz Klub Senior +.

Imprezę rozpoczął brawurowo zagrany spektakl na podstawie tekstu Jana Brzechwy „Na straganie” przygotowany i wyreżyserowany przez Ewę Dębko. W rolach gadających warzyw i witaminek wystąpili seniorzy z Klubu Senior +. W ramach zajęć wykonali oni do przedstawienia własne, pomysłowe kostiumy oraz przygotowali poczęstunek i słodkości. Seniorzy wykonali także znane przeboje dziecięce w opracowaniu Krzysztofa Zalewskiego m.in. „Witajcie w naszej bajce” oraz „Witaminki”. Występ seniorów porwał młodą publiczność, która spontanicznie zaczęła wspólnie z nimi śpiewać .

Dzieci z entuzjazmem wzięły udział w tych atrakcjach scenicznych. Powiateka bookcrossing Powiatu Sokólskiego przygotowała książkowe atrakcje – prezenty: bajki, baśnie, opowiadania. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem. Masa książek trafiła w ręce dzieci i ich rodziców bezpłatnie. Jednak nie był to koniec atrakcji.

Tęczowe animacje porwały do zabawy nie tylko dzieci ale również Seniorów. Tańce ,, Kaczuszki” i ,, Chocolate” potwierdziły tego dnia, że wśród uczestników nie było granic wiekowych. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzieci ochoczo pokonywały tor przeszkód, ujeżdżały balonowe koniki, latały tęczowym samolotem, zaprzyjaźniły się również z rekinem, który w kolorowym oceanie łowił rybki. Piosenka ,, Stary niedźwiedź” rozbrzmiewała na cały Klub Senior+. Śpiący niedźwiedź z małymi niedźwiadkami łapali do zabawy najmłodszych. Na deser czekała na wszystkich śnieżna wata cukrowa.

Opr. J.Z., E.R.

image_printDrukuj